Pēc šī gada valsts budžeta apstiprināšanas plānots sākt darbu pie nodokļu sistēmas uzlabojumiem

Finanšu ministrija gatavojas caurskatīt visus nodokļus un to efektivitāti, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja finanšu ministrs Arvils Ašeradens (“Jaunā Vienotība”).

“Valdība nonāca pie lēmuma, ka būs ekonomiskā transformācija. Šajā periodā, kad ir diezgan augsta nenoteiktība, [ir svarīgi] sagatavot valsti nākamajam izaugsmes ciklam un virzīties uz labklājības valsti,” uzsvēra Ašeradens.

“Šogad svarīgākais ir drošība un adekvāta valsts reakcija uz to, ka mums blakus notiek karš. Mēs dzīvojam blakus agresoram un esam pienācīgi sagatavojuši valsti šai situācijai. Mēs esam stiprinājuši armiju, ir pietiekami liela uzmanība veltīta iekšējai drošībai. [..] Paredzam, ka būs diskusijas par veselības aprūpi. Jāatzīst, ka mums ir divas budžeta pozīcijas, kas nav pienācīgi nofinansētas – tā ir labklājība un veselība. [..] Svarīga būs nodokļu sistēmas diskusija, kurā meklēsim ilgtspējīgu veselības aprūpes finansējumu,” norādīja ministrs.

Pēc viņa teiktā, pēc šī gada valsts budžeta apstiprināšanas plānots sākt darbu pie nodokļu sistēmas uzlabojumiem.

“Šobrīd mēs gatavojamies pārskatīt visus nodokļus, vai tie efektīvi strādā. Ir gan sociālo partneru, gan koalīcijas partneru priekšlikumi par nodokļu izmaiņām. Tos mēs visus izvērtēsim un līdz novembra beigām plānojam šo pabeigt,” sacīja Ašeradens.

Izvērtēšanu plānots pabeigt līdz novembra beigām.

Foto: Valsts kanceleja