Pašvaldības prettiesiski izšķērdējušas 124 tūkstošus eiro

Deviņas no desmit pārbaudītajām pašvaldībām prettiesiski izšķērdējušas aptuveni 124 tūkstošu eiro, medijus informē Valsts kontroles (VK) pārstāvji.

Piešķirot pabalstus un nekustamā nodokļa atvieglojumus, vairākās pašvaldībās, tai skaitā Siguldas, Daugavpils, Jelgavas, Kuldīgas, Rundāles, Kandavas, Ludzas un Rēzeknes, prettiesiski izlietojušas budžeta līdzekļus 124 tūkstošu eiro apmērā, secināts VK veiktajās pārbaudēs.

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa norāda, ka pēc pārbaudēm secināts, ka pašvaldībām nav vienota izpratne par sociālās palīdzības pamatprincipiem un atbalsta veidiem, piebilstot, ka pašvaldības jau vairākus gadus izmanto nepareizu informāciju par sociālās palīdzības veidiem un apmēru, kas noved pie situācijas, kurā 2013.gada statistikas datos norādīti neatbilstoši pabalsti vismaz 223 tūkstošu eiro apmērā.

Pašvaldību sociālie dienesti, nepārliecinoties par ģimenes ienākumiem un materiālo stāvokli, piešķīruši prettiesiskus pabalstus 124 tūkstošu eiro apmērā. Tā, piemēram, no 2013.gada 1.janvāra līdz 2014.gada aprīļa beigām trūcīgās ģimenes statuss bija spēkā 377 ģimenēm, no kurām 256 ģimenēm šādu statusu nebija tiesību iegūt.

Krūmiņa norādīja arī uz valsts kļūdām, atzīmējot, ka valdības izstrādā nabadzības mazināšana jau četrus gadus nepilda tās noteiktās funkcijas, tā vietā tikai pasūtot pētījumus un gatavojot informatīvos ziņojumus.