Kirgizstānas valdība Belokoņam nesamaksā 16,5 miljoni ASV dolāru

Kirgizstānas valdība nav samaksājusi Latvijas uzņēmējam un baņķierim Valērijam Belokoņam 16,5 miljonus ASV dolāru lielu kompensāciju, tādējādi neizpildot starptautiskās šķīrējtiesas lēmumu. Ņemot vērā situāciju, Belokoņs plāno vērsties pret Kirgizstānas aktīviem ārvalstīs, lai panāktu sprieduma piespiedu izpildi.

24. oktobrī, Parīzē starptautiskā šķīrējtiesa (Arbitration Tribunal) pasludināja spriedumu, uz kura pamata Kirgizstānas valdībai jāmaksā Belokoņam 16,5 miljoni ASV dolāru. Taču līdz šai dienai Kirgizstānas valdība nav izpildījusi noteikto tiesas spriedumu. Saskaņā ar to, Belokoņs plāno vērsties pret Kirgizstānas valsts aktīviem jebkurā šīs konvencijas dalībvalstī, tādējādi panākot sprieduma piespiedu izpildi.

Tā kā Kirgizstānas valdība noteiktajos termiņos nav samaksājusi Belokoņam 16,5 miljonus ASV dolāru, šķīrējtiesas lēmums nosaka, ka Belokoņam pienākas gandrīz miljons ASV dolāru gadā, kas nozīmē, ka neizpildot spriedumu, Kirgizstāna kopš 2014.gada 24.decembra zaudē gandrīz 3000 ASV dolāru dienā.

Jau vēstījām, ka 2010. gada aprīlī pēc notikušās politiskās varas maiņas Kirgizstānā jaunās politiskās varas pārstāvji atņēma V.Belokoņam piederošo “Manas Bank”.

Iesniedzot prasību saistībā ar viņam piederošās Kirgizstānas kredītiestādes “Manas Bank” ekspropriāciju, Parīzē starptautiskā šķīrējtiesa lēma, ka Kirgizstānas valdībai jāizmaksā Belokoņam kompensācija 16,5 miljoni ASV dolāru apmērā.