Par nekvalitatīvajiem būvniecības darbiem Stradiņos maksās paši būvnieki

Zaudējumus par nekvalitatīvajiem darbiem Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvniecībā segs paši būvnieki, trešdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Ministru prezidenta Laimdota Straujuma.

“Visus nekvalitatīvos būvdarbus sedz būvnieki un valdība par to nemaksās,” apstiprināja Straujuma, norādot, ka pēc ekspertu izmeklēšanas secināts, ka viss ir labojams un veselības ministrs Guntis Belēvičs uz to paļaujas.

Straujuma norādīja, ka valdības lēmums piešķirt Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa pirmās kārtas būvniecības projektam papildus 16 eiro nav saistīts ar būvniecības kļūdām un uzņēmuma neizdarībām.

“Es neattaisnoju ne Stradiņu slimnīcas valdi, kura uzsāka šos būvniecības darbus un to nevīžību, kāda ir pieļauta. Bet jautājums ir – vai mēs atstāsim to graustu pilsētas centrā un nebūs Stradiņu slimnīcas vai mēs to naudu, ko slimnīca pati nevar iegūt, iedodam no valsts,” skaidroja Straujuma.

Premjere uzsvēra, ka par kļūdām atbildīga ir virkne amatpersonu, vienlaikus noraidot apgalvojumus, ka atbildība būtu jāuzņemas arī veselības ministram.

Jau vēstīts, ka sakarā ar konstatētam nepilnībām, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas korpusa būvdarbi tika apturēti 16.februārī.