Ar 2009. gada 1. janvāri ASV dolārs pārstājis būt par Krievijas pamata rezerves valūtu, atsaucoties uz Krievijas Bankas 2008. gada atskaiti, vēsta avīze „Vedomostji”.
Gada sākumā Centrālās Bankas rezerves valūtas aktīvu daļa sastādīja 47,%, kas pirmo reizi pārsniedza ASV dolāru daļu – 41,5%. Jāatzīmē, ka 2008. gada sākumā 47% Centrālās Bankas rezerves valūtas aktīvi bija nominēti dolāros, bet 42% – eiro. Uz 2008. gada oktobri dolāra daļa pieauga līdz 49%, bet eiro daļa bija 41%. Pārējie rezerves valūtas aktīvi Krievijas Centrālajai Bankai ir mārciņās, jēnās un šveices frankos.
Uz gada sākumu Krievijas Centrālās Bankas rezerves valūtas aktīvu apjoms, pēc izdevuma aprēķiniem, sastādīja 404,7 miljards ASV dolāru, kaut arī 2008. gada 1. oktobrī tas bija 537,6 miljards ASV dolāru liels. Tādā veidā, 2008. gada ceturtajā kvartālā, kad valsts iedzīvotāji un organizācijas izrādīja paaugstinātu interesi par dolāru, Centrālās Bankas valūtas aktīvi samazinājās par 132,9 miljards ASV dolāriem.
Starptautiskās rezerves, savādāk sauktas par zelta – valūtas rezervēm, – ir aktīvi, kuri atrodas Krievijas Bankas un valsts valdības rīcībā. Tie pamatā tiek izvietoti dolāros un eiro, monetārā zeltā, SVF rezerves valūtā un vēl dažos citos aktīvos.
Kopš 2008. gada rudens Krievijas Centrālā Banka savas rezerves pamatā tērē lai uzturētu salīdzinoši augstu rubļa kursu un kontrolētu nacionālās valūtas devalvāciju. Krievijas rezerves tiek uzskatītas par vienām no lielākajām pasaulē.
Avots: www.2v.lv