Par 10, 5 miljoniem eiro pārdota Latvijas Krājbankas centrālā ēka

Bankrotējušās “Latvijas Krājbankas” centrālā ēka, kas atrodas Jāņa Daliņa ielā 15, pārdota par 10 516 200 eiro. Par A klases biroju ēkas īpašnieku trešajā pārdošanas kārtā kļuva SIA “LNK (Latvijas Novitātes Komplekss)” dibinātais uzņēmums SIA “JD 15”, informē darījuma starpnieks – starptautiskā nekustamā īpašuma kompānija”Colliers International”.

Neskatoties uz to, ka J. Daliņa ielas biroja ēkas jaunais īpašnieks tika noskaidrots tikai trešajā pārdošanas kārtā, aktīva interese par nekustamā īpašuma objektu tika izrādīta visa pārdošanas procesa laikā. Galvenie pretendenti uz ēkas iegādi bija Skandināvijas investīciju fondi, Baltijas investori un NVS valstu pārstāvji, kuriem tika rīkoti vairāki desmiti objekta apskates.

Kā norāda „Colliers International” Latvijas pārstāvniecības vadītājs Deniss Kairāns : „Esam gandarīti, ka mūsu iepriekšējās pieredzes rezultātā un pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar komerctiesību advokātu biroju TARK GRUNTE SUTKIENE, kā arī pārējām iesaistītām pusēm, ir izdevies bez aizķeršanās aizvadīt gan izsoles, gan brīvās pārdošanas procesu, kā rezultātā ēkai J. Daliņa ielā, kas turpmāk sauksies “LNK Centre”, ir jauns īpašnieks no LNK grupas. Šīs ēkas pārdošana ir ievērības cienīgs notikums Latvijas nekustamā īpašuma tirgū, jo šī būs lieliska iespēja pārbaudīt tirgus gatavību jaunu biroju projektu attīstībai, neiesaistoties ilgā celtniecības procesā un izvairoties no lielākās daļas celtniecības risku.”

Darījums tika veikts, izmantojot ABLV Bank piešķirto finansējumu.

Tuvāko “LNK Centre” ēkas attīstības plānu realizācija sniegs jaunas iespējas NĪ tirgū

Saskaņā ar Colliers tirgus analīzes datiem, šobrīd Rīgā trūkst A un B klases biroju brīvo platību. 2014.gada pavasarī brīvas bija 5.3% A klases un 4.9% B klases biroju platības. Pašreizējo nomas maksu līmeņu dēļ, jaunu biroju ēku celtniecība bieži vien nav rentabla.

“LNK Centre” biroju ēka jau šobrīd ir ļoti labā stāvoklī un atrodas pilsētas centra rajonā, kas strauji attīstās un nepārprotami kļūs par Rīgas biznesa centru. LNK Group plāno investēt biroju centra attīstībā un ēkas telpu uzlabošanā, lai tās pilnībā atbilstu A klases biroju standartiem, skaidro

Tuvākajā nākotnē LNK uzņēmumu grupas LNK Industries, LNK Properties un LNK Aerospace atsāks izmantot “LNK Centre” telpas savām vajadzībām un iekārtos birojus minētajā ēkā. Savukārt 5 000 m2 ēkas platības tiks piedāvāta nomā citiem interesentiem jau šogad, tādejādi mazinot spriedzi Rīgas biroju telpu tirgū.

„Colliers pieredze liecina, ka pašlaik lieliem uzņēmumiem, kas plāno paplašināšanos, vai izvērtē iespēju uzlabot telpu kvalitāti, ir ļoti grūti atrast piemērotas platības Rīgas centrā. Vislielākās grūtības piemērotu biroju telpu meklēšanā ir uzņēmumiem, kuriem nepieciešamas biroju platības sākot no 1 000 m2. “LNK Centre” biroju centram nonākot tirgū, vairākiem šādiem uzņēmumiem parādīsies reāla iespēja nomainīt biroju, jo ēkas katra stāva kopējā platība ir teju 1 000 m2, kas ļaus uzņēmumiem ērti izvietoties. Ja ēkas iznomāšana noritēs veiksmīgi, tas var kļūt par pozitīvu signālu gan attīstītājiem, gan bankām, un, cerams, stimulēs biroju tirgus turpmāko attīstību Rīgā, ” skaidro Deniss Kairāns.