Panāk algu paaugstinājumu arī augstskolu pedagogiem

No šī gada 1. septembra algu paaugstināšanas grafiks būs arī augstskolu pedagogiem, LTV raidījumā “Rīta panorāma” informēja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

“Būtībā pēdējie punkti un komati tiek likti, lai panāktu gala vienošanos streika prasību izpildei. Būtiski, ka vakar sarunu laikā vienojāmies, ka darba slodze tiek balansēta pilnīgi visiem pedagogiem no 1. septembra,” sacīja Vanaga.

Viņa uzsvēra, ka algas paaugstinājuma grafiks aptvers pilnīgi visus pedagogus, sākot no pirmsskolas līdz augstākajai izglītībai. “2024. gadā pārskatīsim algas veidošanās principus, jo tad būs aktuālie dati par vidējo algu sabiedriskajā sektorā strādājošajiem,” piebilda arodbiedrības vadītāja.

Konkrētas summas Vanaga vēl nevarēja komentēt, jo pie tām vēl strādā IZM. Otrdien turpināsies LIZDA un IZM diskusijas.

Tāpat viņa piebilda, ka būs arī augstskolu pedagogiem darba samaksas paaugstināšanas grafiks.

Viņa uzsvēra: “Vakances ir problēma daudzu gadu garumā. Brīdī, kad sabalansē slodzi, veidojas vakances, jo kādam ir jāpārņem šis darbs. Ir izstrādāts vakanču mazināšanas plāns, ko paredzēts īstenot. Budžeta projektā paredzēts finansējums arī jauno, studējošo pedagogu atbalstam.”