Palielināts valsts finansējums sējumu apdrošināšanas polišu izdevumu segšanai

Lai mudinātu lauksaimniekus savus sējumus apdrošināt un nodrošinātu nepārtrauktību apdrošināšanas polišu iegādes izdevumu daļējai segšanai, otrdien, 9.septembrī, valdība apstiprināja grozījumus Ministru kabineta 2013.gada 17.decembra noteikumos Nr.1524 „Noteikumi par valsts atbalstu lauksaimniecībai”, informē Zemkopības ministrija.

Noteikumos Nr.1524 paredzētais valsts atbalsts sedz 50 procentus no apdrošināšanas polises kopējām izmaksām. Pēc pagājušā gada kailsala un tam sekojošajām postošajām pavasara salnām (kad gandrīz visā Latvijas teritorijā izsala 50–80 procentu, bet Zemgales reģionā – pat līdz 90 procentu ziemāju sējumu), kas radīja lielas labības pārsēšanas izmaksas, lauksaimnieki sākuši aktīvi izmantot apdrošināšanas pakalpojumu. Pēc Lauku atbalsta dienesta (LAD) sniegtās informācijas šogad atbalsta pasākumā „Apdrošināšanas polišu iegādes izdevumu segšanai” piešķirtais finansējums 853 723 eiro ir jau pilnībā apgūts.

Tā kā tuvākajā laikā sāksies arī ziemāju sējumu apdrošināšana, tad ir nepieciešams finansējuma palielinājums atbalstam apdrošināšanas polišu iegādes izdevumu segšanai, lai nodrošinātu tā nepārtrauktību un LAD nebūtu uz nenoteiktu laiku jāpārtrauc iesniegumu pieņemšana. Grozījumi noteic, ka atbalsta pasākumam apdrošināšanas polišu iegādes izdevumu segšanai finansējums ir palielināts līdz 1 353 723 eiro.