Pagājušajā nedēļā turpināja samazināties vakcinēšanās pret Covid-19 tempi

Pagājušajā nedēļā pret Covid-19 sapotējās 52 000 cilvēku, kas ir ļoti maz, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča.

Vakar, 11. jūlijā, potes pret Covid-19 Latvijā saņēmušas 1672 personas. No tām pirmo poti – 391 cilvēks, bet vakcinēšanas procesu pabeidza 1281 cilvēks, tostarp 753 cilvēki sapotēti ar “Johnson&Johnson” vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva

Pagājušajā nedēļā vakcinēšanas pret Covid-19 temps Latvijā ir turpinājis samazināties un bijis zemākais kopš aprīļa otrās puses. Aizvadītajā nedēļā pirmo poti pret Covid-19 saņēmuši ap 14 000 cilvēku, bet vakcinēšanas procesu noslēguši ap 38 000 cilvēku.

“Mēs sagaidām, ka šonedēļ būsim tikuši līdz 700 tūkstošiem [cilvēku, kas saņēmuši vismaz vienu poti]. Prognozes liecina, ka pašreiz vismaz pirmo devu saņēmuši 44,4% Latvijas iedzīvotāju,” norādija  Juhņēviča.

Pēc viņas teiktā, “mēs redzam, ka pieprasījums krītas, mēs to skaidrojam arī ar karsto laiku, jo cilvēki izvēlas nedoties ārpus mājas. Pagājušajā nedēļā vakcinēti pāri par 52 tūkstošiem, kas ir ļoti maz, vēl pirms pāris nedēļām tie bija vairāk nekā 100 tūkstoši.”

“Vakcinācijas process ir ļoti mainīgs. Kad notika pirmā kampaņa, mums vēl nebija pietiekami daudz vakcīnu. Šobrīd vakcīnas ir pietiekami, šīs jaunās kampaņas mērķis ir dot stimulu šaubīgajiem Latvijas iedzīvotājiem, tiem, kas varbūt vēl grib atlikt vakcināciju,” sacīja Juhņēviča.

Runājot par tuvākās nākotnes iecerēm, kā palielināt vakcinācijas aptveri, speciāliste sacīja – tiks gan paplašināts izbraukumu vakcinācijas kalendārs pasākumos, turklāt pasākumu rīkotāji paši uzrunā biroju, aicinot nodrošināt potēšanos šajos notikumos. Tāpat tiks veidoti potēšanās punkti cilvēku pulcēšanās vietās, piemēram, Mežaparkā, Jūrmalā un Saulkrastos. Aizvien varēs vakcinēties arī lielveikalos, kur to var izdarīt bez iepriekšēja pieraksta.

“Mēs esam jūlija vidū, ir palicis pusotrs mēnesis, mums ir jābūt ļoti vienotiem. Mums pašreiz ir tikai viens pretinieks, tas ir vīruss, un bez vakcīnas mēs to neuzvarēsim,” norādīja Vakcinācijas projekta vadītāja.

Foto: Valsts kanceleja