Pabriks: Aizsardzības resorā ir būtiski saglabāt esošos mērķus

Koalīcijas veidošana būs ātrāka un vienkāršāka nekā pirms 4 gadiem, uzskata līdzšinējais aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

“Bija jau no sākuma skaidrs, ka 4 partiju koalīcija neizdosies, tās divas nedēļas varēja ieekonomēt. Bija skaidrs, ka divas no partijām noteikti neuzņemtu jaunpienācējus no Rīgas domes,” intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Pabriks.

Runājot par potenciālo pēcteci aizsardzības ministra amatā – Raimondu Bergmani (“Apvienotais saraksts”) vai Ināru Mūrnieci (Nacionālā apvienība), kuru vārdi neoficiāli minēti šim amatam, – Pabriks sacīja, ka atturēsies vērtēt konkrētu personu atbilstību amatam: “Svarīgi, lai darbi un ātrums saglabātos. Valsts aizsardzības dienests būs lielākais izaicinājums nākamajam ministram.”

Pēc Pabrika domām, lielākais izaicinājums jaunajam aizsardzības ministram būs Valsts aizsardzības dienesta ieviešana.

“Mēs esam gatavi pašlaik jau par 70%. Ja jaunā valdība nekavēsies, Valsts aizsardzības dienestu Saeima pieņems nākamajos lasījumos, tas joprojām var stāties spēkā no janvāra beigām,” piebilda politiķis.

“Politika demokrātijā ir nedaudz līdzīga hobijam. Tauta savu vārdu ir teikusi, mēs esam ārā, es neesmu vairs aktīvajā politikā augstos amatos. Es varēšu nodarboties ar tām lietām, kurām man nebija laika. Pašlaik man nav B plāna, jo es tādu nebiju paredzējis,” par savām nākotnes gaitām sacīja Pabriks.

Foto: Valsts kanceleja