„Olainfarm” investēs vairāk nekā 3,8 miljonus eiro ražošanas uzlabošanā

Farmācijas uzņēmums “Olainfarm” līdz 2015.gada 15.novembrim investēs vairāk nekā 3,8 miljonus eiro ķīmisko un tehnoloģisko procesu uzlabošanā. No tiem vairāk nekā 1,1 miljons eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums. Šīs investīcijas veicinās farmācijas produktu ar augstu pievienoto vērtību ieviešanu turpmākajos gados un kopējo nozares attīstību, informē uzņēmums.

Projekts „Augstas pievienotās vērtības investīcijas ķīmisko un tehnoloģisko procesu būtiskai uzlabošanai AS „Olainfarm”” (līgums Nr. L-APV-14-0160) tiek īstenots ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu programmas „Augstas pievienotās vērtības investīcijas” 4.kārtas ietvaros.

Uzņēmums īsteno projektus arī šīs programmas 2. un 3.kārtā.Kopējais visu AS „Olainfarm” „Augstas pievienotas vērtības investīcijas” projektu finansējums ir vairāk nekā 15,3 miljoni eiro, no tiem vairāk nekā 3,8 miljoni eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums.

Līdz 2015.gada 15.janvārim 2.kārtā paredzēts īstenot projektu „Augstas pievienotās vērtības investīcijas nitrofurānu zāļu ražošanā” (līgums Nr. L-APV-12-0039), kurā tiek veiktas augstas pievienotās vērtības investīcijas AS „Olainfarm” struktūrvienībā „Nitrofurānu zāļu ražošanas iecirknis”, iegādājoties nepieciešamās iekārtas un veicot ēkas rekonstrukciju, pārbūvējot to par nitrofurānu zāļu ražošanas iecirkni. Šajā projektā tiek veikti ieguldījumi esošajos nitrofurānu rindas produktos (Furamags, Furagīns, Furadonīns), kā arī jauna nitrofurānu rindas produkta izstrādē. 2014.gada septembrī ir pabeigti nitrofurānu ražošanas iecirkņa celtniecības darbi un notiek iekārtu uzstādīšana.

Savukārt 3.kārtā līdz 2015.gada 15.septembrim paredzēts veikt Fenibuta pusproduktu iecirkņa modernizāciju (līgums Nr. L-APV-14-0069), iegādājoties nepieciešamās jaunās iekārtas un veicot telpu remontu, paplašinot Fenibuta pusprodukta zāļu ražošanas iecirkni un ieviešot ražošanā jaunu augstas pievienotās vērtības produktu. Projektā tiek veikti ieguldījumi Fenibuta pusproduktu izstrādē un jauna produkta gatavo zāļu formu ieviešanai ražošanā. 2014.gada septembrī notiek iecirkņa telpu remontdarbi.