Noteiks papildu prasības bērnu nometņu vadītājiem un darbiniekiem

Lai bērni nometnēs un viņu vecāki varētu justies droši, noteiks papildu prasības bērnu nometņu vadītājiem un darbiniekiem. Saeima ceturtdien, 20.jūnijā, ar grozījumiem Izglītības likumā šīs prasības deleģē noteikt Ministru kabinetam.

Grozījumi izstrādāti, reaģējot uz pēdējā laikā izskanējušajiem gadījumiem par vardarbības un seksuāla rakstura nodarījumiem, kas sastopami arī bērnu nometnēs. Grozījumi stiprinās prasības bērnu nometņu vadītāju kompetencei un atbildībai drošības noteikumu ievērošanā un jebkāda veida vardarbības risku novēršanā gan dalībnieku, gan personāla un bērnu savstarpējās attiecībās, uzsver likumprojekta autori.

Līdz šim Ministru kabinets bija pilnvarots reglamentēt bērnu nometņu organizēšanas un darbības noteikumus, taču grozījumi paredz pilnvarojumu paplašināt. Tādējādi Ministru kabinets noteiks prasības gan nometņu vadītājiem un darbiniekiem, gan vadītāju profesionālās kompetences pilnveidei. Tāpat Ministru kabinetam būs jānosaka kārtība, kādā izsniedz, reģistrē, aptur vai anulē bērnu nometnes vadītāja apliecību.

Kā akcentē likumprojekta autori, nav pieļaujama situācija, ka, uzsākot izmeklēšanu par iespējamu nometnes vadītāja pārkāpumu vai to konstatējot, nometņu vadītājam saglabātos tiesības vadīt citu nometni. Tādēļ nepieciešams noteikt, kādos gadījumos tiek apturēta vai anulēta bērna nometnes vadītāja apliecība.