No amata atstādinātā VID vadītāja pārliecināta, ka darbā atgriezīsies

No amata atstādinātā Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja (VID) Ieva Jaunzeme ir pārliecināta, ka amatā atgriezīsies.

Kā šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina Jaunzeme, tas, ko šobrīd saka Reira kungs publiskajā telpā, būtiski atšķiras no tā, kas rakstīts dokumentos, uz kā pamata notikusi atstādināšana: “Protams, saprotu, ka priekšvēlēšanu laikā Reira kungam nebija izvēles, lai kliedētu visas šaubas, mani atstādināja un ierosināja disciplinārlietu. Man tas nav patīkami, bet esmu gatava iziet cauri procesam, lai pierādītu, ka nav pamatotas izteiktās bažas.”

Viņa ir pārliecināta, ka darbā atgriezīsies.

“Šajā vietā sēžot, teicu, ka jāpiemēro sankcijas, muitā ir būtisks kadru iztrūkums, nebūtu veicamas rotācijas. Nebija runa par rotācijas plānu kā tādu, runa bija par muitu, kura atbildīga par ES sankciju ieviešanu. Ministrs teica, ka to skatīs kopā ar stratēģiju,” skaidroja Jaunzeme.

“Par visiem gadījumiem, ko ir konstatēja VID Iekšējā drošības pārvalde, esam nākuši ārā momentā, izklāstot visus apstākļus, jo mēs zinām, cik tālu varam iet, netraucējot izmeklēšanu. Visur, kur esam bijuši mēs kā atbildīgie, esam gājuši ārā nākamajā dienā. Ja ir ierosināts kriminālprocess, tas, ka es zināju, nenozīmē, ka varēju to teikt konkrētam cilvēkam. Tas nozīmētu šī procesa izjaukšanu un novestu pie tā, ka cilvēks izvairītos. Kad process ierosināts, informācijas izpaušana nav pieļaujama,” sacīja Jaunzeme.

Foto: Valsts kanceleja