New York Times uzteic Latvijas spēju izkļūt no krīzes

New York Times uzteic Latvijas spēju izkļūt no krīzes

ASV laikraksts “New York Times” publicējis rakstu par Latviju, kurā pausts, ka valsts iedzīvotāju spēja pieņemt taupības pasākumus, kā arī pielāgoties tiem līdz nākušajām izmaiņām, palīdzējis iziet no krīzes un uzrādīt pārsteidzoši labus ekonomikas izaugsmes rādītājus.

Laikraksts vērš uzmanību uz to, ka Latvijai četru gadu laikā izdevies atgūt tirgu uzticību no dziļākās krīzes Eiropas Savienībā, strauji mazināt budžeta deficītu, kā arī kāpināt eksportu, tādējādi iegūstot Starptautiskā Valūtas fonda uzticību.

Kā norāda “New York Times”, Latvija no krīzes izkļuva, neievērojot vispārpieņemtos ekonomikas gravitātes likumus, bet Latvijā izmantotie risinājumi krīzes pārvarēšanā vairāku iemeslu dēļ citur piemērojami ir grūti.

Tāpat laikraksts atzinīgi novērtējis Latvijas uzņēmēju spēju sekot valdības piemēram un samazināt algas, tādējādi palīdzot veicināt valsts konkurētspēju, kas notika pateicoties samazinātajām darbaspēka izmaksām.

Vienlaikus “New York Times” atzīst, ka vairāki Latvijas iedzīvotāji veiksmes stāstu neizjūt, atgādinot, ka 2010.gadā no valsts aizbrauca vairāk nekā 42 tūkstoši iedzīvotāju.

Žurnāls arī citējis trīs bērnu māmiņu Mariku Timmu, kura norādījusi, ka krīzes beigšanos neizjūt. “Viņi saka, ka krīze ir beigusies, tomēr es to nejūtu,” stāsta Marika un atzīst, ka vairāki viņas draugi aizbraukuši peļņā uz Lielbritāniju un Īriju. “Viņi Latvijā neatgriezīsies,” turpina trīs bērnu māmiņa, kura darbu pameta pēc tam, kad viņas algu samazināja līdz 86 latiem mēnesī.