Nemiro vērsīsies tiesībsargājošās iestādēs, lai pievērstu uzmanību iespējamiem pārkāpumiem OIK sistēmā

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) par iespējamiem obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atbalsta uzraudzības pārkāpumiem rosinās disciplinārlietu pret Ekonomikas ministrijas (EM) bijušo valsts sekretāru Ēriku Eglīti.

Nemiro šodien, 17. februārī, preses konferencē pastāstīja, ka rosinās disciplinārlietu pret EM bijušo valsts sekretāru Ēriku Eglīti un vērsīsies tiesībsargājošās iestādēs par iespējamu nolaidību OIK atbalsta uzraudzībā.

Ministrs uzsvēra, ka ir pieņēmis Eglīša atlūgumu un pārtrauc sadarbību ar ministrijas bijušo valsts sekretāru.

Lai arī OIK jautājumu risināšana esot bijis tiešs EM uzdevums, kuru uzrauga ministrijas valsts sekretārs, Eglītis esot vilcinājies ar informācijas sniegšanu OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijai. Komisija 2020. gada 6. janvārī un 13. janvārī lūgusi valsts sekretāru sniegt tai nepieciešamo informāciju, bet valsts sekretārs līdz 3. februārim prasījis pagarināt dokumentu iesniegšanas termiņu. Pēc tam, kad Nemiro 23. janvārī esot ar rezolūciju uzdevis valsts sekretāram sniegt visus nepieciešamos dokumentus, 24. janvārī Eglītis paziņojis par darba nespēju.

“Mēs esam konstatējuši arī vairākus gadījumus, kad bijis nepieciešams vērsties tiesībsargājošās iestādēs, bet tas nav izdarīts,” skaidroja ministrs.

Tāpat viņš pusotru gadu nav izvērtējis OIK atbalsta saņemšanu SIA “Lielmežotne”, kurai decembrī tika pārtraukts valsts atbalsts, liekot atmaksāt 1,6 miljonus eiro. Ministrs pauda, ka “Lielmežotne” jau 2018. gadā tika brīdināta par iespēju zaudēt OIK un tā paša gada decembrī no minētā komersanta tika saņemta papildu informācija. “Šajā lietā nekas nenotika, valsts sekretārs lēmumu nepieņēma un katru mēnesi komersantam tika maksāts, iespējams, nelikumīgs atbalsts,” teica Nemiro.

Jau vēstīts, ka Nemiro uz disciplinārlietas pārbaudes laiku par iespējamiem pārkāpumiem obligātā iepirkuma komponentes (OIK) uzraudzībā no amata atstādinājis Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Eglīti, savukārt Eglītis atstādināšanu saista ar viņa nevēlēšanos “Latvenergo” padomē iecelt ministra padomnieku Pāvelu Rebenoku.

Foto: Valsts kanceleja