Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā vērojams būtisks darbinieku trūkums

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) ilgstoši neaizpildītas ir 250 vakances, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja NMPD vadītāja Liene Cipule.

“Gribu uzsvērt, ka visa veselības aprūpes sistēma pašlaik atrodas pārslodzē. Tas attiecas uz primāro aprūpi, kas ir ģimenes ārsti, stacionāri, un, protams, NMPD ir viens no tiem svarīgajiem buferiem sistēmā un mēs visasāk izjūtam problēmas gan vienā, gan otrā pusē,” sacīja Cipule.

Cipule atzina: “Jau no rudens strādājam paaugstinātas gatavības režīmā, jo jau tad redzējām būtisku zvanu skaitu pieaugumu. Tāpat kā visi Latvijā saskaramies ar to, ka slimo personāls. Līdz ar to mūsu pieejamie resursi ir samazinājušies, vienlaikus palielinājies izsaukumu skaits.”

Pēc viņas teiktā, dienestā ilgstoši neaizpildītas ir 250 vakances.

“Pēdējās nedēļās uz tālruni 113 ienāk pāri 2000 zvanu dienā. Izsaukumos dodas tikai 1000 reizes. Puse no zvaniem, kas nonāk dienestā, ir saistīti ar to, ka cilvēks – faktiski jau izsaukuma laikā viņš saka, ka varbūt nemaz nevēlas brigādi, grib pakonsultēties. No tiem 1000 izsaukumiem, kuros dodamies, pusi stacionējam – apkalpojam neatliekamajā sadaļā tikai apmēram 500 cilvēkus dienā. Ja ikdienā pieņemam apmēram 1200 zvanus, tad šie 2000 liecina par milzīgu zvanu pieaugumu, kas nav saistīts ar neatliekamo palīdzību,” uzsvēra NMPD vadītaja.

Kā zināms, lai saglabātu spēju sniegt savlaicīgu neatliekamo medicīnisko palīdzību pacientiem dzīvībai kritiskās situācijās, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests pārgājis uz darbu ārkārtas situācijas režīmā.