Nacionālie bruņotie spēki gatavi pārņemt vakcinācijas pret Covid-19 loģistiku

Šodien, 14. janvārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar veselības ministru Danielu Pavļutu, lai piedāvātu Nacionālo bruņoto spēku atbalstu Veselības ministrijai, pārņemot vakcinācijas pret Covid-19 loģistiku.

Aizsardzības ministrija informē, ka Nacionālo bruņoto spēku rīcībā ir nepieciešamā ekspertīze un resursi, lai varētu sniegt palīdzību Veselības ministrijai un pārņemtu vakcinācijas loģistikas plānošanu un izpildi, kā arī ar šiem jautājumiem saistīto koordināciju.

“Nacionālajos bruņotajos spēkos ir profesionāli virsnieki un instruktori, kuri savu dienestu ir veltījuši, lai pēc iespējas efektīvāk plānotu nodrošinājumu, transporta loģistiku un atbalstu kaujas vienībām. Uzskatu, ka šī pieredze un zināšanas var būt ļoti noderīgas, palīdzot veselības nozarei nodrošināt pēc iespējas ātrāku un drošu vakcīnu nogādāšanu un šī procesa koordināciju visa valstī,” piedāvājumu sniegt palīdzību skaidro aizsardzības ministrs A. Pabriks. “Šodien notiks tikšanās ar D. Pavļutu, kuras laikā izteiksim savus priekšlikumus un redzējumu un, cerams, ka vienosimies par turpmāko sadarbību.”

Jau ziņots, ka kopš pavasara aizsardzības nozare sniegusi atbalstu Covid-19 izplatības ierobežošanā visā Latvijā. Saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumu Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem pārņēma individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu valsts rezervju pārvaldīšanu un turpina veikt nepieciešamo centralizēto valsts iepirkumu organizēšanu.

Nacionālie bruņotie spēki sniedz atbalstu, sadarbojoties ar valsts un pašvaldību institūcijām un palīdzot sabiedrībai. Nacionālie bruņotie spēki un Zemessardze sniedz atbalstu Valsts robežsardzei ES ārējās un iekšējās robežas uzraudzībā, bet Valsts policijai – mājsēdes nodrošināšanā. Tāpat Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes vienības turpina sniegt atbalstu pašvaldībām un vairākiem sociālās aprūpes centriem Covid-19 izplatības ierobežošanā.