NA neatbalsta ministriju budžetu lineāru griešanu pedagogu algu dēļ

Meklējot trūkstošo finansējumu pedagogu atalgojuma reformas ieviešanai, budžeta līdzekļus nedrīkstēs “griezt lineāri” no visām ministrijām, šorīt LTV raidījumam “Rīta panorāma” sacīja Nacionālās apvienības (NA) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Viņš norādīja, ka pedagogu algu reformas īstenošanai trūkstošā finansējuma meklējumos visām ministrijām būtu kritiski jāizvērtē savas nākamā gada jaunās iniciatīvas un jādomā, kur rast papildu finansējumu. “Te nevarēs būt runa par lineāru līdzekļu griešanu no visām ministrijām,” teica Dzintars, piebilstot, ka būs jāmeklē saprātīgi risinājumi, kur ņemt papildu līdzekļus.

Deputāts apliecināja, ka NA kopumā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvāto pedagogu atalgojuma modeli. Tiesa, pilnīgas vienprātības dažādos jautājumos nav. Vienlaikus būtiskākās NA vēlmes, tai skaitā par mūzikas un mākslas skolām, jaunajā modelī ir iekļautas.

Jautāts, cik lielas ir izredzes rast reformai trūkstošo naudu, Dzintars atzina, ka līdz šim izskanējušas dažādas summas, kas vēl vajadzīgas iecerēto izmaiņu ieviešanai izglītības jomā. “Skaidrs, ka tagad katrai partijai vēlreiz notiks intensīvas sarunas gan ar premjerministru, gan izglītības ministru, bet vismaz es varu apgalvot, ka nacionālā apvienība atbalstīs pedagogu atalgojuma pieaugumu,” sacīja NA līdzpriekšsēdētājs.

Jau vēstīts, ka no 1.septembra līdz gada beigām, papildus jau esošajai pedagogu atalgojuma valsts mērķdotācijai 304 miljonu apmērā būs pieejami vēl deviņi miljoni eiro, kas pilnam gadam veido papildu 27 miljonus eiro.

Pašlaik pedagogu atalgojumu regulējošie noteikumi nosaka, ka zemākais iespējamais atalgojums vispārizglītojošo skolu pedagogiem ir 420 eiro par likmi. Sagatavotais atalgojuma modelis paredz ievērojamu pieaugumu minimālajam pedagogu atalgojumam.

Jaunais pedagogu atalgojumu paredz, ka par pilno slodzi skolotāji varētu saņemt par 200 – 300 eiro. Vienlaikus izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis uzsver, ka algu pieaugums visiem pedagogiem nebūs vienāds. Ministrs atklāj, ka lielāki ieguvēji būs pamatskolas skolotāji, kuru algu aprēķinā līdz šim bija izmantots zemāks koeficients, kuru plānots palielināt.

Koalīcijas partijas pirmdien, 20.jūnijā, vienojās virzīt skatīšanai valdībā pedagogu algu reformu, kaut gan šobrīd tai trūkst 4,5 miljoni eiro.

Foto:Saeima/https://www.flickr.com/photos/saeima//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/