Biedrība: Ceļu būvē atsevišķas kompānijas mēģina iegūt pasūtījumus ar krāpnieciskām metodēm

Latvijas ceļu būvē konkurence pēc valsts pasūtījumiem ir liela un ir atsevišķas kompānijas, kas mēģina iegūt pasūtījumus ar krāpnieciskām metodēm, otrdien intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja biedrības “Latvijas Ceļu būvētājs” valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Viņš norādīja, ka šobrīd Latvijā ceļu būvē virkne darbu ir iestrēguši, jo “Latvijas Valsts ceļi” izvirza ļoti striktas kvalitātes prasības konkursa pretendentiem, bet no otras puses tirgū pieaug konkurence. “Tirgū nāk iekšā uzņēmumi, kuri, es pat gribētu teikt ar krāpnieciskām metodēm, vēlas izkrāpt pasūtījumus,” sacīja Bērziņš, kurš gan atturējās nosaukt konkrētus uzņēmumus, taču norādīja, ka tie esot ne tikai no Latvijas, bet arī no kaimiņvalstīm – Lietuvas un Somijas.

“Mēs esam diezgan nopietnas starptautiskas krāpnieciskas shēmas priekšvakarā, kurā trīs dažādas valstis ir sanākušas kopā un kopīgiem spēkiem mēģina paņemt 40 miljonus eiro darbos, nepildot tās kvalitātes prasības, kas ir nodefinētas,” pauda Bērziņš.

Pēc viņa stāstītā, iespējami krāpnieciskie uzņēmumi mēģina piedāvāt lētākus pakalpojumus, nenodrošinot izvirzīto prasību izpildi. “Ja kāds ienāk, sāk dempingot ar zemām cenām, un mēs redzam, ka tas ir tāpēc, ka negrasās pildīt tās prasības. Viņš kaut kā mēģinās nokārtot. Nu tad ir sašutums,” piebilda Bērziņš.

Par piemēru viņš minēja kādu Somijas uzņēmumu, kas Latvijā darbojas sertificēšanas jomā. “Tas skatās sagatavotos papīrus kaut kādus, bet neviens nepaskatās, vai zem šiem papīriem ir reāls segums apakšā – vai ir tās laboratorijas, vai ir tie cilvēki, vai ir tās kvalitātes kontroles sistēmas, vai tiek pildīts Latvijas valsts standarts,” skaidroja biedrības vadītājs.

Viņš informēja, ka “Latvijas Valsts ceļi” ar attiecīgu informāciju vērsušies Ekonomikas ministrijā, kas ir atbildīga par sertifikācijas iestādēm.

Foto:jryanphotog/https://pixabay.com/en/users/jryanphotog-2190026//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/