Mūrniece: Papildu maksājums veselības apdrošināšanai netiek apspriests

Pagaidām netiek runāts par papildu maksājumiem iedzīvotājiem, lai ieviestu veselības apdrošināšanu, intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” pauda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

“Tie cilvēki, kas maksā nodokļus būtu pelnījuši saņemt kolektīvo veselības aprūpi, “uzskata Mūrniece, vienlaikus norādot, ka runas par papildus iemaksām veselības apdrošināšanai neesot.

Viņasprāt, vispirms jāsaņem piedāvājums no darba grupas un valdības, lai saprastu, vai nepieciešamos līdzekļus var iegūt no citiem avotiem un tikai tad par to spriest.

Kā ziņots, Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) vadītā Veselības darba grupa šodien turpinās spriest par finansējumu veselības nozarei.

Jau vēstīts, ka jautājums par veselības nozares finansējumu vēl tiek risināts. Saskaņā ar premjera Māra Kučinska vārdiem, zināmi iespējamie varianti.

Viens no variantiem ir 1% sociālo iemaksu novirzīšana veselībai, tomēr nav noslēpums, ka pret ieceri, ka veselības aprūpes finansējumam nepieciešamajiem papildu līdzekļiem novirzīt daļu no valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām (VSAOI) jeb 1% no bruto algas “Vienotībai” ir nepieņemama.

Esot arī ideja par 0,9% samazināt sociālās apdrošināšanas iemaksas un ieviest 1% veselības apdrošināšanai.

Premjers ir pārliecināts, ka lēmumu izdosies pieņemt ātrāk nekā 30.jūnijā. “Jūnijā atkal kādai grupai pilnīgi noteikti kaut kas nepatiks, bet mums ir jāpieliek punkts un jāatrisina veselības aprūpes finansējuma jautājums,” uzsvēra Kučinskis.

Foto: Saeimas kanceleja