Mūrniece: Nākamā gada budžeta pieņemšanai vajadzētu sekmēt valdības ātrāku veidošanu

Nepieciešamība pieņemt nākamā gada valsts budžetu varētu būt lieta, kurai vajadzētu sekmēt valdības ātrāku veidošanu, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Viņa uzsvēra, ka 13. Saeimā ievēlētajiem jaunajiem spēkiem nepieciešams laiks, lai to izveidotu – ir daudz jaunu politiķu un politikā daudz kas balstās uz cilvēcisko uzticēšanos, tāpēc, pēc viņas domām, valdības veidošana nenotiek tik raiti kā gribētos. “Politikā daudz kas balstās uz cilvēcisko uzticēšanos, sākot ar vēlētāju pausto uzticību un beidzot ar uzticību politiķu starpā,” piebilda Mūrniece.

Viņa uzskata, ka nepieciešamība pieņemt nākamā gada budžetu varētu būt viena lieta, kurai vajadzētu sekmēt valdības ātrāku veidošanu. Tajā pašā viņa atzina, ka  jaunā valdība būs tā, kas nesīs 2019. gada budžetu uz 13. Saeimu.

Mūrniece uzskata, ka Māris Kučinskis (ZZS) pārāk vieglprātīgi attiecies pret nākamā gada budžetu. “Premjerministrs Māris Kučinskis varbūt tā mazliet vieglprātīgi atmeta ar roku, pasakot, lai ar veselības aizsardzības nozares darbinieku algu palielināšanu tiek galā 13. Saeimā un nākamā valdība. Bet nē, varbūt, ka Kučinska kungam būs tomēr jāsasparojas un jātiek galā pašam,” izteicās Mūrniece.

Pēc viņas sacītā, ja jaunās valdības vēl nav, tad mēs dzīvojam ar vienu divpadsmito daļu mēnesī no iepriekšējā gada budžeta, bet tad arī šai valdībai būs jāatrisina lietas, kas būs solītas un ko cilvēki gaida.

Saeimas priekšsēdētāja piebilda, ka citviet valdības veidošana ilgst arī pusgadu. Viņa gan nedomā, ka Latvijai būtu jātiecas uz šādiem rekordiem.

Kā zināms, otrdien, 6.novembrī, pulksten 10.00 uz pirmo sēdi sanāks 13.Saeima. Par jaunievēlētā parlamenta pirmās sēdes provizorisko darba kārtību šodien vienojušies Saeimā ievēlēto politisko partiju un partiju apvienību pārstāvji.

Foto: Saeimas kanceleja