Mūrniece: Juristiem ir uzdots vērtēt NBS pārtikas iepirkuma līguma iespējamās laušanas juridiskos aspektus

Divas amatpersonas, kas saistībā ar vērienīgo Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārtikas iepirkumu uz laiku ir atstādinātas no amata pienākumu pildīšanas, ir iepirkumu komisijas vadītājs, kā arī par iepirkumu atbildīgā amatpersona no NBS puses, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA).

“Esmu pieņēmusi lēmumu atstādināt no amata pienākumu pildīšanas divas amatpersonas, kas vistiešāk ir saistītas ar šo [NBS pārtikas] iepirkumu – iepirkuma komisijas vadītāju un NBS amatpersonu, kas bija deleģēta kā atbildīgais cilvēks par šo iepirkumu,” sacīja Mūrniece.

Ministre atturējās minēt no amatiem atstādināto amatpersonu vārdus, taču atzina, ka tie ir konkrētā iepirkuma komisijas vadītājs un par iepirkumu atbildīgā NBS amatpersona. Kā zināms, iepirkuma komisiju vadīja NA biedrs Ēriks Ezeriņš. Ministre gan norādīja, ka pēc viņai pieejamās informācijas, Ezeriņš no partijas ir izstājies.

Viņa norādīja: “Varu atklāt, ka arī Aizsardzības ministrijā ir pieņemti lēmumi, bet joprojām turpinās pārbaudes attiecībā uz citām amatersonām, kas piedalījās šajā iepirkumā un parakstījušas šo līgumu. Tās ir NBS amatpersonas, kas pārstāv konkrētas iestādes, kā arī finansisti.”

Tāpat viņa atklāja, ka ir uzdevusi Aizsardzības ministrijas juristiem vērtēt šī [NBS] līguma laušanas juridiskos aspektus, un darbs šobrīd notiek: “Saistībā ar šo iepirkumu rodas pamatotas šaubas un apsvērumi par šī iepirkuma lietderību.”

“Es esmu lūgusi Valsts kontrolei vērtēt šo līgumu no lietderības aspekta. Tāpat esmu lūgusi šo līgumu vērtēt Militārās izlūkošanas un drošības dienestam. Jautājums, vai tā kārtība, kas ir apstiprināta līgumā, ir droša un nenes līdzi ievērojamus drošības riskus,” sacīja ministre.

Mūrniece uzsvēra: “Izvērtējums notiek, ceru, ka tuvāko dienu laikā saņemšu pirmos ziņojumus un varēšu tos virzīt arī tālāk uz valdību. Šis [NBS] līgums un iepirkums ir nodarījis milzīgu kaiējumu bruņotajiem spēkiem, un ir jāvērtē tā laušanas aspekti.”

Tāpat viņa norādīja uz to, ka aizsardzības ministrija strādā, un tiek veidots plāns B, ja gadījumā šis līgums tiek lauzts: “Armijas apgāde tiks nodrošināta. Es šobrīd par detaļām nevaru teikt, varbūt tiks turpināti vecie līgumi, bet armija tiks paēdināta, par to man nav nekādu šaubu.”

Foto: Saeimas kanceleja