Muižniece: Jautājumu par ukraiņu bēgļu bērnu uzņemšanu izglītības iestādēs IZM risina ar pašvaldībām

Latvija sākotnēji ir gatava uzņemt līdz 10 tūkstošiem Ukrainas bēgļu, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.

Viņa atgādināja, ka saskaņā ar plānu Latvija kā valsts provizoriski ir gatava sākotnēji uzņemt līdz 10 000 bēgļu no Ukrainas. “To vidū būs arī bērni, un tad vajadzēs arī nodrošināt bērnudārzu un skolu iespējas. Šobrīd Iekšlietu ministrijas uzraudzībā tiek veidoti bēgļu uzņemšanas plāni,” sacīja ministre.

“Tās ir sarunas ar pašvaldībām. Šobrīd mums ir piesaistītās skolas, kas ir ap Muceniekiem, bet, protams, ka šajā gadījumā mums būs jāiesaista pilnīgi visas,” prognozēja ministre.

“Šis nav laiks ne politiskiem ķīviņiem, ne priekšvēlēšanu kampaņām, ne ideoloģiju sacensībām. Atsevišķu politiķu paziņojumus par partiju nostājas radikālu maiņu joprojām vēroju piesardzīgi, bet man ir prieks, ka spējam paust vienotu nostāju.

Jau ziņots, ka valdība ceturtdien apstiprināja iespējamo ukraiņu bēgļu uzņemšanas plānu.

Patlaban nav zināms, vai no Ukrainas ieradīsies bēgļi un kāds varētu būt to aptuvenais skaits, taču IeM lēš, ka Latvijā varētu ierasties aptuveni 10 000 personu.

Foto: Valsts kanceleja