Ministrs pārmet piena pārstrādātājiem jaunu noieta tirgu nemeklēšanu

Piena pārstrādātājiem jāuzņemas atbildība par uzdevumu neizpildi saistībā ar jaunu noieta tirgus meklēšanu piena produkcijai, piektdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Kopš Krievijas embargo ieviešanas pārtikas produktiem, situācija piena nozarē Latvijā aizvien ir kritiska un, kā iepriekš norādījuši vairāki lauksaimnieku pārstāvji, ilgstoši šādu situāciju piena sektors nevar izturēt, kā rezultātā nāksies likvidēt vairākas saimniecības.

Piensaimnieki aizvien cer uz Latvijas valdības atbalstu, tomēr, kā šorīt intervijā LTV norādīja Dūklavs, uz papildus atbalsts piena ražotājiem nav iespējams:”Piensaimniekiem ir reāli palīdzēts un ir jāsaprot, ka viņiem pašiem ir jāmeklē jauni tirgus noieti, kur savu produkciju realizēt,” norāda Dūklavs.

Ministrs uzskata, ka teikt, ka visiem piena ražotājiem iepirkuma cena ir zema nav pareizi, skaidrojot, ka šī brīža cenas ir ļoti dažādas – dažiem maksā 20 centus, citiem 30 centus.

“Manuprāt piena pārstrādātājiem ir jāuzņemas atbildība par to, ka viņi ir bijuši ļoti lēni jaunu tirgus meklējumos arī tad, kad nebija noteikts pārtikas embargo. Piena slaucējs pats ar šādiem jautājumiem nenodarbojas, un tā nozare ir jāskata kopumā,” sacīja Dūklavs, piebilstot, ka arī saimniecības ir ļoti dažādas.

Jau vēstīts, ka Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.