Ministrs: Latvija ir vienīgā no ES valstīm, kura nevēlas uzņemt papildu bēgļus

Latvija ir vienīgā Eiropas Savienības (ES) valsts, kura nevēlas uzņemt papildu bēgļus, pēc Eiropas lietu komisijas sēdes žurnālistiem sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Ministrs norādīja, ka lai arī politiskās diskusijas šobrīd turpinās, viņa rīcībā esošā informācija liecina, ka Latvija ir vienīgā no ES valstīm ar šādu viedokli. Viņš pauda viedokli, ka līdz ar to notiks balsošana, ja vien netiks panākta zināma vienošanās.

Rinkēvičs norādīja, ka šobrīd Latvijai nav ilgtermiņa plāna bēgļu uzņemšanai, skaidrojot, ka valstij var nākties uzņemt tūkstošiem bēgļu, kas šķērsos robežu, un “Kā mēs ar to tiksim galā?” vaicā ministrs.

“Šobrīd atrodamies situācijā, kas Latvijas interesēm nedz īstermiņā, nedz ilgtermiņā par labu nenāks,” uzskata politiķis.

Valdība šodien nav spējusi panākt vienošanos jautājumā par papildus bēgļu uzņemšanu.

Jau vēstīts, ka iepriekš valdība vienojās, ka Latvija labprātīgi uzņems 250 bēgļus. Tomēr Eiropas Komisijas (EK) jaunā piedāvājuma ietvaros valstij būs jāuzņem papildus 526 bēgļi.

Koalīcijas atbalsta bēgļu uzņemšanai nav, to žurnālistiem ceturtdien pēc Saeimas sēdes apstiprināja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, uzsverot, ka to neatbalsta ne Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), ne Nacionālā apvienība (NA).

Pēc Brigmaņa domām premjerei Laimdotai Straujumai šo jautājumu vajadzēs apspriest ar Eiropas Savienības (ES) partneriem un stingri paust nostāju, ka Latvija nevēlas uzņemt papildus bēgļus, jo ekonomiskā situācija to neatļauj.

Savukārt NA jau vairākkārt paudusi nostāju – partijas deputāti uzskata, ka masveida migrācija rada riskus Latvijas nacionālajai drošībai.

Saeima ceturtdien ar balsu vairākumu nodeva Nacionālās apvienības (NA) frakcijas rosinātos likumgrozījumus Patvēruma likumā, kas paredz, ka bez Saeimas piekrišanas Latvija nevarētu uzņemt papildu bēgļus, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijām.