Valdība nevienojas jautājumā par papildus bēgļu uzņemšanu

Valdība šodien nav spējusi panākt vienošanos jautājumā par papildus bēgļu uzņemšanu, žurnālistiem apstiprināja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

“Nav vienošanās (…) strādāsim tālāk,” pēc ārkārtas sanāksmes, kurā tika pārrunāts jautājums par bēgļu uzņemšanu Latvijā, sacīja Straujuma.

Viņa norādīja, ka 14.septembrī gaidāmajā Eiropas Savienības (ES) iekšlietu ministru sanāksmē iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) paudis iepriekš pieņemto Latvijas pozīciju bēgļu uzņemšanas jautājumā, proti, Latvija iebilst pret obligātajām bēgļu kvotām un piedalās uz brīvprātīgas principa, ievērojot solidaritāti.

Straujuma norādīja, ka jautājuma apspriešanā varētu tikt iesaistīts arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Jau vēstīts, ka iepriekš valdība vienojās, ka Latvija labprātīgi uzņems 250 bēgļus. Tomēr Eiropas Komisijas (EK) jaunā piedāvājuma ietvaros valstij būs jāuzņem papildus 526 bēgļi.

Koalīcijas atbalsta bēgļu uzņemšanai nav, to žurnālistiem ceturtdien pēc Saeimas sēdes apstiprināja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, uzsverot, ka to neatbalsta ne Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), ne Nacionālā apvienība (NA).

Pēc Brigmaņa domām premjerei Laimdotai Straujumai šo jautājumu vajadzēs apspriest ar Eiropas Savienības (ES) partneriem un stingri paust nostāju, ka Latvija nevēlas uzņemt papildus bēgļus, jo ekonomiskā situācija to neatļauj.

Savukārt NA jau vairākkārt paudusi nostāju – partijas deputāti uzskata, ka masveida migrācija rada riskus Latvijas nacionālajai drošībai.

Saeima ceturtdien ar balsu vairākumu nodeva Nacionālās apvienības (NA) frakcijas rosinātos likumgrozījumus Patvēruma likumā, kas paredz, ka bez Saeimas piekrišanas Latvija nevarētu uzņemt papildu bēgļus, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijām.