Minimālā alga nākamgad varētu būt 367 vai 370 eiro mēnesī

Minimālā alga nākamgad varētu paaugstināties par septiņiem vai desmit eiro, tādējādi sasniedzot 367 vai 370 eiro mēnesī, pirmdien pēc Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdes sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Jau vēstīts, ka minimālās algas apmēra jautājums izsaucis smagas diskusijas valdības un sociālo partneru starpā – viena puse piedāvā minimālo algu saglabāt pašreizējā līmenī vai skatīt to kontekstā ar neapliekamā minimuma paaugstināšanu, savukārt otra puse piedāvā celt minimālo algu par 15 eiro.

Runājot par nākamā gada budžetā, Ministru prezidenta Laimdota Straujuma šodien žurnālistiem norādīja, ka valdība un sociālie partneri arvien nespēj rast vienošanos vairākos jautājumos, tai skaitā par neapliekamā minuma palielināšanu, diferencētā neapliekamā minimuma ieviešanu un tā saukto solidaritātes nodokli, kas paredzētu daļu sociālās apdrošināšanas iemaksu no algām virs 4000 eiro mēnesī jeb 48 000 gadā novirzīt kopējā sociālajā budžetā.

Savukārt runājot par minimālo algu, Straujuma norādīja, ka valdība un sociālie partneri aizvien nav vienisprātis par minimālās algas kāpumu nākamgad. Labklājības ministrija to piedāvāt celt līdz 367, savukārt Finanšu ministrija līdz 370 eiro.

Gala lēmumu par minimālās algas apmēru pirmdien pieņems valdība ārkārtas sēdē.

No šī gada 1. janvāra minimālā mēneša darba alga valstī ir 360 eiro.