Militārais eksperts: Ukraiņu pretuzbrukums, visticamāk, jau notiek

Krievijai, visticamāk, mērķis bija uz 9. maiju Bahmutu pasniegt kā uzvaru, bet tas nav izdevies, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas armijas Zemessardzes komandkapteinis Normunds Adamovičs.

“Runājot par vakardienas parādi, tas pirmais iespaids noskatoties – viens tanks, tik maz tehnikas – visnabadzīgākā parāde, kopš Putins ir pie varas. Bet tas, manuprāt, ir maldīgs priekšstats par to, ka viss ir tik slikti, ka tehnikas vairs nav un nav ko rādīt,” komentējot 9. maiju Krievijā, sacīja Adamovičs.

Viņaprāt, ir divi iemesli, kāpēc bija tik maz tehnikas: “Pirmais – lai Ukrainai veidotu maldīgu priekšstatu, ka viss ir tik slikti, ka nekā nav. Otrs – negācijas arī krievu propagandistu vidū, ka tehnikas ir tik daudz parādēs, bet frontē tā netiek sūtīta.”

Tā vietā tika likts uzsvars uz kodolspēkiem: “Mēs redzējām, ka starpkontinentālās raķetes tika demonstrētas. Un tā tehnika, kas pārvietojās Sarkanajā laukumā – tā bija maz, bet tā bija jaunākā tehnika.”

Savukārt raksturojot kara attīstību Ukrainā, kopš Ukrainas panākumiem pērn Hersonā būtiski nekas frontē nav mainījies.

“Stratēģiskā iniciatīva šobrīd nepieder nevienam. Krievija ar Bahmutas ofensīvu mēģināja pārņemt iniciatīvu, bet viņiem nekas nesanāca. [..] Šobrīd teiktu, ka pārsvars ir Ukrainas pusē, visi runā par pretuzbrukumu. Paskatoties atklātos informācijas avotos, arī krievu karavīri ir satraukušies. Viņiem tiek izdalītas lapiņas, kā uzvesties pretuzbrukuma laikā, ko darīt,” sacīja Adamovičs.

“9. maijs Krievijai ir sakrāls datums. Visticamāk, mērķis bija uz 9. maiju Bahmutu pasniegt kā uzvaru. Tas nav izdevies. Tiek meklēts vainīgais. Un, lai Prigožins no sava grupējuma noveltu to vainu, tiek meklēti vainīgie. Tos viņš atradis Krievijas karaspēkā. Vienlaikus Krievijas munīcijas trūkums nav novērots, jo artilērijas apšaudes Bahmutas virzienā ir palielinājušās. “Vagner” grupējums ir pārmetis kaujiniekus no pilsētas dienvidu rajoniem uz centru, tas varētu liecināt, ka kauju intensitāte tuvākajās dienās varētu augt,” sacīja eksperts.

“Nebūs tā, ka mēs vienā dienā pamodīsimies un ziņās teiks – ir sācies ukraiņu pretuzbrukums. Tas, visticamāk, jau notiek. Un palēnām tā intensitāte augs,” atzina Adamovičs.