Militārais eksperts: Krievijas spēki mēģina pārkārtoties

Krievija joprojām turpinās noturēt un paplašināt kontrolēto teritoriju Doneckas un Luhanskas apgabalā, kā arī turpinās ieņemt Ukrainas galvenās pilsētas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns.

“Grūti pateikt, kādi bija Krievijas sākotnējie plāni, sadalījums kara fāzēs, bet es teiktu, ka viņi joprojām ir tikai pirmajā fāzē – aizvien mēģina sasniegt, ielenkt pilsētas, panākt, ka padodas Ukrainas armija un valdība,” sacīja Pudāns.

Pēc viņa teiktā, pašreizējā neaktīvā fāze drīz beigsies, jo ir skaidrs – Krievijas spēki mēģina pārkārtoties un tikt galā ar apgādes problēmām. Iespējams, degviela tiek meklēta Ukrainā, iespējams, tai būs jāceļo no Krievijas vai Baltkrievijas. Pēc tam Krievija varētu atkal uzbrukt Kijivai. Eksperts gan neuzskata, ka šāds uzbrukums būs ātrs.

“Pēdējās nedēļas laikā Krievijas armijai nav bijuši daudz sasniegumi, nav operacionāli mērķi sasniegti, jaunas teritorijas nav gluži daudz iekarotas, ir daži punkti, kuros ir pavirzījušies uz priekšu,” sacīja militārais eksperts.

“Ukrainas kolēģi stāsta, ka bieži vērojams tas, ka Krievijas karaspēkā zūd morāle, redzot, kādi ir tehnikas zaudējumi, jo Krievijas karavīri bija pārliecināti, ka ar tehniku ir pārāki, pasargāti, droši. Tikko redz, ka ir tehnikas zaudējumi, zūd arī drosme,” pauda Pudāns.

Pudāns gan norādīja, ka arī Ukrainā izplatīt saņemtos palīdzības resursus konkrētām vienībām ir sarežģīti.