Levits: Rietumi ir parādījuši, ka ir bijuši vienoti savā nostājā par palīdzību Ukrainai

Rietumiem jāreaģē, ja Krievija izmanto ķīmiskos ieročus, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

“Rietumi ir parādījuši, ka ir bijuši vienoti savā nostājā par palīdzību Ukrainai. Šonakt Eiropas Savienības Padome pieņēma lēmumu iesākt Ukrainas uzņemšanas Eiropas Savienībā procedūru,” norādīja Levits.

Pēc viņa teiktā,Eiropas Savienība, kas nekad nav nodarbojusies ar militāriem jautājumiem, tagad pēkšņi ir izlēmusi dot militāru atbalstu Ukrainai, kas ir pagrieziens pa 180 grādiem dažās dienās: “Tādai lielai valstu savienībai tas ir ļoti nozīmīgs un ātrs lēmums.”

“Patlaban tiek runāts par to, lai stiprinātu NATO austrumu flangu, visās austrumu flanga valstīs, ieskaitot Latviju, pastiprināt NATO karaspēka klātbūtni, Latvijā tas jau tiek darīts. (..) Stiprināt austrumu flangu ir viens no NATO galvenajiem uzdevumiem patlaban,” sacīja prezidents.

Viņš sacīja, ka rietumiem jāreaģē, ja Krievijas spēki Ukrainā izmantos ķīmiskos ieročus pret civiliedzīvotājiem. Viņš uzsvēra, ka tas būtu kara noziegums, bet norādīja, ka Krievija jau ir izdarījusi kara noziegumus.

“Latviešiem nekad nav bijušas ilūzijas par Krievijas ideoloģiju, atšķirībā no dažām Rietumu sabiedrībām. Mēs rēķinājāmies arī ar to, ka šāds uzbrukums izraisīs ukraiņu sīvu pretestību. Putina plāns ar zibenskaru pārsteigt un ieņemt Ukrainu ir izgāzies,” norādīja prezidents.

Levits sacīja: “Ir viena daļa cilvēku, galvenokārt krievvalodīgie, kuri ir ļoti dziļi šajā Putina ideoloģijā, viņiem grūti tikt klāt. To var salīdzināt ar kādiem sektantiem, arī tos ir grūti pārliecināt. Tur ir jādara viss, lai viņu idejas netiktu izplatītas mūsu sabiedrībai. Vēl ir daļa cilvēku, arī galvenokārt krievvalodīgie, kas ir tādā kā pārdomu procesā. Viņi ir pieejami argumentiem, faktiem, tur jādara viss, lai šis Krievijas melu stāsts tiktu arvien vairāk kliedēts. To vislabāk dara sabiedrība pati, tuvinieki.”

Foto: Valsts kanceleja