Migrantu krīze: Eiropas Savienība piemēros papildu sankcijas Baltkrievijai

Eiropas Savienība (ES) piemēros papildu sankcijas Baltkrievijai, apliecinājusi Eiropas Komisija (EK) vadītāja Urzula fon der Leiena.

Jaunā sankciju kārta ir paredzēta, lai vērstos pret Baltkrievijas amatpersonām, kuras, pēc ES domām, organizējušas migrantus, lai atriebtos par sankcijām Minskai par cilvēktiesību pārkāpumiem.

ES un NATO apsūdz Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko par migrantu izmantošanu kā ieroci, lai izdarītu spiedienu uz Rietumiem, nosūtot cilvēkus, kas bēg no Tuvajiem Austrumiem uz Minsku un pēc tam uz Polijas un Baltijas valstu robežām.

Sarunā ar žurnālistiem pie Baltā nama Leiena norādīja, ka tas nav Polijas, Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas divpusējo attiecību jautājums. Tā nav migrācijas krīze, bet autoritāra režīma hibrīduzbrukums un mēģinājums destabilizēt savus demokrātiskos kaimiņus.

Viņa uzsvēra, ka pieaugošais migrantu skaits pie Baltkrievijas robežas ar Poliju ir “hibrīdkarš” un var kalpot par juridisku pamatu sankciju veidošanai.

Tāpat viņa vienojusies ar ASV prezidentu Džo Baidenu aktivizēt sadarbību ar migrantu izcelsmes valstīm, lai to pilsoņi neiekrīt Minskas režīma lamatās.

Minska noliedz jebkādas šādas operācijas un noraida visas Rietumu apsūdzības par pārkāpumiem.