Jaunā Covid-19 paveida dēļ Latvija gatavojas ierobežot ceļojumus uz Āfriku

Veselības ministrija ar Ārlietu ministriju, Satiksmes ministriju un Iekšlietu ministriju gatavo Ministru kabineta lēmumu ceļošanas ierobežojumu ieviešanai attiecībā pret vīrusa SARS-CoV-2 jaunā paveida skartajām valstīm Āfrikas dienviddaļā, mikroblogošanas vietnē “Twitter” pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

“Uzmanīgi sekojam informācijai par jaunu, potenciāli ļoti bīstamu vīrusa paveidu, kas konstatēts DĀR. Mums Latvijā ir ļoti labi speciālisti un jaudas, lai to atklātu. Ja un Kad būs nepieciešams, pastiprināsim ieceļošanas noteikumus, esam kontaktā ar ES,” sacīja Pavļuts.

“Lēmums par ceļošanas ierobežojumiem būs drīzumā. Tikmēr jau tagad ļoti lūdzu tos, kuri bija plānojuši ceļojumu/darba braucienu uz Dienvidāfriku, Zimbabvi, Namībiju, Esvatīni, Lesoto, Botsvānu, Mozambiku, tos atcelt,” tikmēr norādīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Jau ziņots, ka Eiropas Komisija (EK) ierosinās pārtraukt avioreisus uz Eiropas Savienību (ES) no Āfrikas dienvidu valstīm, kur izplatās jauns Covid-19 paveids, kas varētu būt var būt lipīgāks par Covid-19 delta variantu, kā arī rezistentāks pret pašreizējām Covid-19 vakcīnām.