“Microsoft” laiž klajā jaunāko operētājsistēmas “Windows 10″ versiju

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) tehnoloģiju uzņēmums “Microsoft” trešdien laida klajā jaunāko operētājsistēmas “Windows 10″ versiju, pēcteci tādām operētājsistēmām kā “Windows 7″ un “Windows 8″, kas, pēc izskata atgriežas “Windows” tradicionālajās saknēs. Līdz ar jauno versiju, uzmanība tiek vairāk pievērsta galddatoriem un klēpjdatoriem, piemēram, atgriežoties pogai un opcijai “Start menu”.

Tajā pašā laikā “Microsoft” nav aizmirsis par planšetdatoriem, iekļaujot lietotājiem tādu funkciju kā pārslēgties no darbvirsmas režīma uz planšetdatoru režīmu.

190 valstīs lielākajai daļai lietotāju “Windows 10″ gadu būs pieejams bez maksas. Kompānija gan norādīja, ka bezmaksas atjauninājums cilvēkiem tiks piedāvāts pakāpeniski. “Sākotnēji atjauninājums būs pieejams cilvēkiem, kuri ir daļa no “Windows Insider” programmas. Pēc tam tā sasniegs cilvēkus, kas ir jau rezervējuši savu brīvo iespēju izmēģināt jaunāko “Windows” versiju, un pēc tam tā sasniegs pārējos iedzīvotājus”.

Atjauninājums uz “Windows 10″ tiks piedāvāts izmantojot “Windows” atjaunināšanas procesu vai ar “ISO” rokasgrāmatas palīdzību, kas bez maksas būs pieejams “Microsoft” mājaslapā.

“Windows 10″ atjauninājums būs pieejams visiem lietotājiem, kas darbojas ar operētājsistēmām “Windows 7″, “Windows 8″ un “Windows 8.1″. Pat lietotāji, kuriem ir uzstādīta neoriģinālā “Windows” kopija, varēs saņemt atjauninājumu, taču šajā gadījumā pat tas nespēs mainīt statusu, ka operētājsistēma nav oficiāla.

“Cilvēki, kam pašreiz nav oficiālā “Windows” versija, turpinās redzēt ziņu savā datorā, ka viņu “Windows” nav oriģināls, pat ja viņi to atjaunos uz “Windows 10″, norādīja “Microsoft” pārstāvis.