Beļģijas privātuma komisija apsūdz “Facebook” cilvēku izspiegošanā

Beļģijas privātuma komisija ir izvirzījusi prasību tiesā pret sociālo plašsaziņas portālu “Facebook”, apsūdzot to cilvēku izspiegošanā viscaur internetam.

Valsts Privātuma aizsardzības komisija arī apsūdzēja “Facebook” interneta pārlūkošanas paradumu izspiegošanā kā saviem lietotājiem, tā arī vietnes nereģistrētajiem lietotājiem.

Pašas “Facebook” institūcijas šādu rīcību kritizē, norādot, ka komisija ir veikusi “teatrālu darbību”, lai apmierinātu sargsuņa bažas.

Beļģijas Privātuma aizsardzības komisija pieņēma šo lēmumu, jo “Facebook” nesniedza “apmierinošas atbildes uz tai izvirzītajiem jautājumiem pagājušajā mēnesī”.

Komisija, kas strādā ar vācu, holandiešu, franču un spāņu kolēģiem, apsūdzēja plašsaziņas sociālo portālu Eiropas konfidencialitātes likumu pārkāpšanā.

“Mēs bijām pārsteigti un vīlušies pēc tam, kad komisijas pārstāvji jau bija piekrituši ar mums tikties 19. jūnijā, lai apspriestu savus ieteikumus, bet tad dienu iepriekš izlēma veikt teatrālu darbību un iesūdzēt mūs Beļģijas tiesā,” norādīja kāds “Facebook” pārstāvis. “Lai gan mēs esam pārliecināti, ka tas nav tiešs komisijas nopelns, mēs joprojām esam priecīgi sadarboties ar viņiem, cenšoties atrisināt viņu bažas, izmantojot dialogu ar Īrijas “Facebook”un mūsu regulatoru, Īrijas datu aizsardzības komisāru”.

Komisija ir lūgusi tiesu nekavējoties izskatīt rīkojumu, kas paredzētu aizliegumu “Facebook” monitorēt viņu protāla ne-lietotājus, ko viņi līdz šim varēja būt darījuši, izmantojot spraudņus vai sīkdatnes.