Meņģelsone: Tie ir aptuveni 140 miljoni, kas šobrīd ļoti pietrūkst veselības nozarei

Veselība ir svarīga, un es ceru, ka tikpat svarīga kā izglītība, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja veselības ministre Līga Meņģelsone.

“Vārdos un komunikācijas sadaļā mēs [ministrijās] esam vienisprātis, ka veselība ir svarīga, un es ceru, ka tikpat svarīga kā izglītība. Bet tajā pašā laikā, ka jautājums nonākt Finanšu ministrijā, un tad, protams, ir citi uzsvari,” sacīja ministre.

Viņa uzsvēra, ka vienošanās par 12 % no kopbudžeta ir: “Tātad mēs zinām, ka tie ir aptuveni 140 miljoni, kas šobrīd ļoti pietrūkst veselības nozarei. [..] Tas, ko mēs gribētu visi kopā zināt, vai tas būs no 1. jūnija vai no 1. jūlija, piemēram.”

Tāpat ministre norādīja uz to, ka uzdevusi Nacionālajam veselības dienestam apkopot datus par ceturkšņa rezultātiem: “Tur iezīmējas vairākas daļas. Tā viena daļa – ļoti liels pacientu pieplūdums tieši pirmajā ceturksnī. Viens secinājums ir, ka tās ir tādas pēc kovida uzkrātās problēmas. [..] NVD ir tiešām lūdzis, lai šīs ceturkšņa normas tiek sabalansētas. [..] Pacientu pieplūdums ir bijis lielāks nekā plānots, tāpēc arī izveidojusies šāda situācija [nepieciešamība ierobežot laboratorijas izmeklējumus].”

Kā zināms, Latvijas Jauno ārstu asociācija (LJĀA) kopā ar Latvijas cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizāciju “Sustento”, vairākām citām Latvijas pacientu organizācijām un medicīnas darbiniekus pārstāvošām asociācijām ir nosūtījusi atklātu vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, pieprasot iepriekš uzņemto saistību un solījumu izpildi attiecībā uz veselības aprūpes finansējumu. Gadījumā, ja netiks garantēta solījumu izpilde, šī gada 11. maijā plānots organizēt protesta akciju pie Saeimas.

Atbalstu protesta akcijai izrādījušas arī lielākās medicīnas nozares organizācijas – Latvijas Ārstu biedrība, Latvijas Māsu asociācija, Latvijas Slimnīcu biedrība, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija, Latvijas Ārstniecības personu profesionālo organizāciju savienība.

Foto: Valsts kanceleja