Mediķi prasa politiķiem solītā izpildi attiecībā uz finansējumu veselības aprūpei

Latvijas Jauno ārstu asociācija (LJĀA) kopā ar Latvijas cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizāciju “Sustento”, vairākām citām Latvijas pacientu organizācijām un medicīnas darbiniekus pārstāvošām asociācijām ir nosūtījusi atklātu vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, pieprasot iepriekš uzņemto saistību un solījumu izpildi attiecībā uz veselības aprūpes finansējumu. Gadījumā, ja netiks garantēta solījumu izpilde, šī gada 11. maijā plānots organizēt protesta akciju pie Saeimas.

Kā intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pauda asociācijas vadītājs Artūrs Šilovs, tiek pieprasīts tas, par ko paši politiķi ir parakstījušies.

“Mēs šeit neprasām neko papildus, tas pat nav stāsts par kaut kādu izaugsmi vai virzīšanos uz priekšu. Diemžēl mēs runājam par pamatlietām, par to, ko politiķi ir paši apsolījuši, par to, ar ko nozarei vajadzētu rēķināties,” sacīja Šilovs.

Viņš uzsvēra: “Tie ir plānošanas dokumenti, tās ir prezentācijas, ko rādījuši paši Veselības ministrijas darbinieki, kas apliecina, ka, ja pat potenciāli veselības budžets [nākošajiem gadiem] samazinās, nav arī nekāda plāna to palielināt. Pret IKP, pret kopējiem tēriņiem no valsts budžeta procentuāli tas viss turpinās samazināties. Ja pat mūsu ekonomika augs, izskatās, ka veselības aprūpes sistēma joprojām būs tikai vārdos kā galvenā prioritāte.”

“Mēs prasām to, par ko paši politiķi ir parakstījušies – tie ir 12 % budžeta veselības aprūpei no kopējiem valsts izdevumiem. Šī gada ietvaros politiķiem un amatpersonām būtu jāatrod vēl apmēram 120 miljoni eiro, nākamajā gadā tiem vajadzētu būt jau 15 %,” sacīja Šilovs.

Atbalstu protesta akcijai izrādījušas arī lielākās medicīnas nozares organizācijas – Latvijas Ārstu biedrība, Latvijas Māsu asociācija, Latvijas Slimnīcu biedrība, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija, Latvijas Ārstniecības personu profesionālo organizāciju savienība.