Kariņš: Ir pieņemti attiecīgie lēmumi, lai skolotāju prasības tiktu izpildītas

Jau ir pieņemti attiecīgie lēmumi, lai skolotāju prasības tiktu izpildītas, trešdien intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

“Liekas, ka ilgstoši LIZDA un Izglītības un zinātnes ministrija runā divas valodas. Tas, ko mēs pieņēmām piektdien, mums skaidroja, ka tas ir vārds vārdā tas, kas bija runāts ar arodbiedrībām,” sacīja Kariņš.

Viņš norādīja: “Mēs tagad pieņemsim šo lēmumu par algas pieaugumu, ar arodbiedrību vienojoties, santīms santīmā. Bet tā frustrācija, kas ir skolotājam, kur viņiem nav nekādas kontroles, ir, ka tā nauda vispirms aizies uz pašvaldībām, kuras to naudu sadalīs pēc sava prāta.”

Streikojošo pedagogu prasību izpildei valdība plāno atvēlēt vēl 4,168 miljonus eiro, iepriekš apliecināja izglītības ministre Anda Čakša (JV).

Tāpat viņš uzsvēra, ka “ir kopā jāstrādā pie tā, kā, sakārtojot tīklus, mēs varam apturēt to, ka pašvaldības nenovirza naudu tur, kur tas ir domāts.”

Kā zināms, kopš 24. aprīļa Latvijā notiek LIZDA rīkotais pedagogu trīs dienu streiks. LIZDA ir draudējusi pagarināt streiku, jo uzskatīja, ka valdība neesot izpildījusi visas streika prasības, kamēr IZM bija pretējs viedoklis.

Foto: Valsts kanceleja