Mazumtirdzniecības apgrozījums gada laikā palielinājies par 4,7%

2014. gada novembrī, salīdzinot ar oktobri, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums pieauga par 1,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie sezonāli izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās.

Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms samazinājās par 0,3%, bet nepārtikas preču apgrozījums pieauga par 2,3%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, novembrī salīdzinājumā ar oktobri samazinājās par 6,7%. Gadu iepriekš – 2013. gada novembrī salīdzinājumā ar oktobri – apgrozījums samazinājās par 5,5%.

2014. gada novembrī, salīdzinot ar 2013. gada novembri, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums palielinājās par 4,7%. Pārtikas preču grupā tas pieauga par 0,3%. Nepārtikas preču tirdzniecības apjoms palielinājās par 7,5%, tai skaitā autodegvielas mazumtirdzniecības apgrozījums – par 16,1%.

Salīdzinājumā ar 2013. gada novembri mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums pagājušā gada novembrī faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, ir pieaudzis par 3,1%.

2014. gada pirmajos vienpadsmit mēnešos, salīdzinot ar 2013. gada attiecīgo periodu, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem mazumtirdzniecības apgrozījums ir pieaudzis par 3,8%. Par 3,9% ir palielinājies pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, bet nepārtikas preču mazumtirdzniecība pieaugusi par 3,6%.