Lūsis uzskata, ka viņš savulaik aizturēts «odiozi, pēc politiskā pasūtījuma»

Lūsis uzskata, ka viņš savulaik aizturēts «odiozi, pēc politiskā pasūtījuma»

«Latvijas Krājbankas» maksātnespējas procesa administratora amatam izvirzītais kandidāts Aigars Lūsis pilnībā noraida, ka viņa odiozā aizturēšana «Jelgavas siltumtīklu» lietā varētu kalpot par pamatu reputācijas un kvalifikācijas apšaubīšanai, portālam «Apollo» pavēstīja zvērināta advokāta Aigara Lūša birojs.

Lūša iepriekšējā profesionālā darbība neveido šķēršļus ieņemt «Krājbankas» maksātnespējas procesa administratora amatu. Lūsis ir zvērināts advokāts, kurš 17 gadus darbojas maksātnespējīgo uzņēmumu administrēšanā, un viņa profesionālā piemērotība un reputācija nav tikusi nopietni apšaubīta, norāda birojā.

Iepriekš publiskajā telpā izskanējuši pieņēmumi, ka kavējošs apstāklis ir kādreizējā aizturēšana, Lūsim esot maksātnespējas administratora amatā uzņēmumā «Jelgavas siltumtīkli».

Apspriežot Lūša kandidatūru, vairākkārt minēti notikumi 2005.gadā. Toreiz, 11.martā, īsi pirms pašvaldību vēlēšanām, Finanšu policija aizturēja Jelgavas mēru Andri Rāviņu un uzņēmuma «Jelgavas siltumtīkli» maksātnespējas procesa administratoru Lūsi.

Rāviņš tika atbrīvots pēc aizturēšanas, bet Lūsis tika atbrīvots divas dienas pēc vēlēšanām. Aizturēšanas un krimināllietas ierosināšanas pamats bija vienas politiskās partijas biedra, Jelgavas domes deputāta, iesniegums Finanšu policijai par it kā pieļautiem pārkāpumiem toreiz maksātnespējīgā uzņēmuma pārvaldīšanā.

Finanšu policija lietu izmeklēja, bet iesniegumā minētie apgalvojumi neapstiprinājās: krimināllieta tika slēgta, jo nebija nozieguma sastāva.

«Nešaubos, ka lietas ierosināšana bija cieši saistīta ar priekšvēlēšanu laiku. Ironiski, ka tieši minētais gadījums ar «Jelgavas siltumtīkliem» ir viens no retajiem veiksmes stāstiem, kad tik smagā stāvoklī esošam uzņēmumam izdodas atjaunot maksātspēju bez tā likvidācijas. Uzsākot darbu, situācija bija draudīga: uzņēmums bija maksātnespējīgs, ar milzu parādiem un atslēgtu gāzi, bet Jelgavas iedzīvotāji bija palikuši bez siltā ūdens. Uzņēmuma parādi tika kapitalizēti, mazākumakcionāri saņēma akcijas, izdevās vienoties ar «Latvijas Gāzi» – un Jelgavas iedzīvotāji varēja saņemt silto ūdeni,» notikušo komentē Lūsis.

Ņemot vērā, cik nozīmīgs ir «Krājbankas» maksātnespējas procesa administratora amats, ir būtiski kliedēt jebkuras šaubas par kandidāta reputāciju.

«Kuriozi, ka kritiķi vaino mani par faktu, ka mana darbība tikusi izmeklēta, bet pavisam mazsvarīgs liekas fakts, ka pārkāpumi nav bijuši,» norāda Lūsis.