LTRK: Uzņēmēji labprāt nodarbinātu jaunās māmiņas un tēvus

Vairums uzņēmēju nācies saskarties ar piemērotu darbinieku piesaistīšanas problēmām, tāpēc vairāk tiks runāts par bērnu kopšanas atvaļinājumā esošu personu nodarbināšanu.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) pārstāvji šodien, 8. augustā, tiksies ar labklājības ministru Jāni Reiru (V), lai runātu par darbaspēka nepietiekamību un bērnu kopšanas atvaļinājumā esošu personu nodarbināšanu.

LTRK biedri arvien vairāk ikdienā izjūt darbaspēka trūkumu. Jūlijā veiktajā aptaujā noskaidrots, ka 57% uzņēmēju nācies saskarties ar piemērotu darbinieku piesaistīšanas problēmām, savukārt 31% pauda, ka bijuši sarežģījumi, bet kaut kāds risinājums ir atrasts. Visbiežāk trūkst cilvēku būvniecībā, pakalpojumu sniegšanas segmentā un mazumtirdzniecībā. LTRK noskaidroja, ka uzņēmēji ir gatavi paši apmācīt darbiniekus, lai pielāgotu tos savām vajadzībām, kā arī nodrošināt pielāgotu jeb mainīgu darba laiku.

Pašreiz bērnu kopšanas atvaļinājumā esošas personas, kas vēlas strādāt, var saņemt vecāku atbalstu tikai 30% apjomā no aprēķinātās summas. Lai nezaudētu valsts atbalstu, bieži vien jaunie vecāki turpina strādāt nelegāli, gūstot ģimenei papildu līdzekļus, bet nenomaksājot par to nodokļus. LTRK rosina ļaut bērnu kopšanas atvaļinājumā esošajām personām strādāt, vienlaikus saņemot pabalstu pilnā apmērā, kā arī ļaut šiem cilvēkiem dibināt jaunus uzņēmumus.

“Uzņēmēji labprāt nodarbinātu jaunās māmiņas un arī tēvus, kuri ir bērnu kopšanas atvaļinājumā, kaut uz nepilnu laika slodzi, tādējādi turpinot savu profesionālo attīstību, nodrošinot arī vieglāku atgriešanos pie darba pienākumiem pēc laika,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, piebilstot, ka nepieciešams atrast visām pusēm pieņemamus risinājumus, kur ieguvēji ir gan vecāki, gan arī valsts.

Tikšanās ar Reiru piedalīsies gan LTRK viceprezidente Elīna Rītiņa, gan LTRK Mazo un vidējo uzņēmumu padomes locekļi, gan arī vecākus pārstāvošās organizācijas, tostarp “Māmiņu klubs” un mammamuntetiem.lv portāla pārstāvji.

Foto: Pixabay