LTRK: Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu laikā mainīt ministru, kurš ir atbildīgs par daudzu šobrīd ļoti svarīgu jautājumu risināšanu, ir bezatbildīgi.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pirmdien, 16, maijā, paziņoja, ka amatu atstāt jāgatavojas ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam. LTRK ieskatā šobrīd ekonomikas ministra pārziņā ir daudz svarīgu jautājumu risināšana, piemēram, enerģētikas krīze un alternatīvās enerģijas attīstīšana, un no tiem lielā mērā būs atkarīgs, kā Latvijas iedzīvotāji dzīvos ziemas sezonā un kā tiks pārvarētas Krievijas izraisītā kara Ukrainā sekas uz ekonomiku. Šobrīd ministra nomaiņa ir politiska bezatbildība, jo tādā veidā tiktu iekavēts darbs ar prioritārām lietām.

LTRK prezidents Aigars Rostovskis komentē “Kara Ukrainā un pieaugošās ekonomiskās krīzes laikā mainīt ministru, kas ir atbildīgs par tik svarīgām lietām kā enerģētika un piegādes, kas tiešā veidā ietekmē, kā mēs dzīvosim šajā rudenī un ziemā – vai cilvēkiem būs siltums, vai uzņēmējiem tiks nodrošināta energoresursu piegāde un kā izdzīvosim kara izraisīto krīzi – ir politiski bezatbildīgi. Lai arī sākotnēji sadarbība ar ministru nebija īsti veiksmīga, jo viņam trūka pieredzes un izpratnes par svarīgo, tad šobrīd viņš ir iestrādājies un gan LTRK, gan LDDK ar J. Vitenbergu ir izveidojusies cieša sadarbība.”

Foto: Valsts kanceleja