LTRK neatbalsta ekonomikas ministres nomaiņu

Latvijas lielākā uzņēmēju organizācija – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) – neatbalsta Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa ieceri veikt izmaiņas Ekonomikas ministrijas vadībā. LTRK līdzšinējo sadarbību ar ekonomikas ministri Ilzi Indriksoni vērtē kā konstruktīvu un efektīvu un nesaskata pamatojumu maiņai.

LTRK prezidents Aigars Rostovskis norāda, ka nav racionāla izskaidrojuma, kāpēc jānomaina sekmīgi strādājošs ministrs laikā, kad Latvijai ir svarīga katra dienai, lai būtiski palielinātu ekonomikas apjomu:

“Latvijā ir ļoti maz ministru, kuri ir novērtēti uzņēmēju vidū. Ilze Indriksone savā darbībā demonstrējusi piemēru uzņēmēju iesaistei un līdzdalībai lēmumu pieņemšanā. Viņa apliecinājusi, ka uzņēmēju viedoklis ir nozīmīgs ekonomikas transformācijā. LTRK regulāri – divas reizes mēnesī tiekas ar ministri; mēs redzam, ka uzņēmēju viedoklis atspoguļojas Ekonomikas ministrijas dokumentos un lēmumos. Tāpēc aicinām Ministru prezidentu pārdomāt šo izmaiņu efektivitāti un ietekmi uz iesāktajām pārmaiņām. Mēs esam pārliecināti, ka valdības vadītājs, ja vēlas “vairot dinamiku” ministru komandā, to var darīt, nevis uz ekonomikas ministres rēķina, bet meklējot racionālākus veidus, kā optimizēt valdības darbu.”

Kā zināms, Kariņš piedāvājis pašlaik vakanto ārlietu ministra amatu, kurš iepriekš bija “Jaunās Vienotības” pārziņā, uzticēt Nacionālās apvienības pārstāvim,  bet Nacionālās apvienības pārziņā esošo Ekonomikas ministriju – “Apvienotā saraksta” pārstāvim, savukārt “Apvienotā saraksta” vadīto Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) savā pārziņā pārņemtu “Jaunā Vienotība”.

Foto: Valsts kanceleja