LM piedāvā noteikt minimālo algu 50% apmērā no iepriekšējā gada vidējā atalgojuma valstī

Minimālā alga turpmāk varētu būt puse no iepriekšēja gada vidējā atalgojuma, LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja labklājības ministrs Gatis Eglītis (“Konservatīvie”).

Ministrija vēlas likumā iekļaut izmaiņas, kas paredz, ka minimālās algas bāze turpmāk tiktu piesaistīta iepriekšējā gada vidējam atalgojumam. Šādu pieeju LM jau izmantojusi, piedāvājot no 2023. gada palielināt minimālo algu līdz 640 eiro, kas būtu puse jeb 50% no iepriekšējā gada vidējās algas, proti, 1280 eiro.

Pēc ministra teiktā, viņš šādu minimālās algas palielināšanas modeli jau esot pārrunājis ar dažiem sociālajiem partneriem, kuri tam pauduši atbalstu.

“Mūsu budžeta iespējas ir ierobežotas, mēs joprojām dzīvojam uz parāda. No Kariņa kunga man bija uzdevums lūkoties tikai tajos atbalsta virzienos, kas ir mērķēti, universālos atbalsta pasākumus visiem nevaram vairs atļauties,” sacīja Eglītis.

Savukārt runājot par energokrīzi, viņš pauda: “Nākamajā apkures sezonā situācija būs nopietna. Mums ir jāgatavojas, visticamāk, līdz tam laikam būs nepieciešami papildu atbalsta instrumenti. Visiem mēs nevarēsim palīdzēt, tāpēc iedzīvotājiem arī ir jāgatavojas, ka būs lielāki rēķini, iespējams, jāiekrāj. Dažādiem atbalsta instrumentiem papildus būtu nepieciešami vismaz 70 miljoni. [..] Pašreiz mēs dzīvojam pārsvarā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, mēs esam uzmanīgi ar šiem pasākumiem, lai tie nav visiem un nav dārgi.”