LIZDA vadītāja: Saistībā ar streika prasību izpildi veidojas pretrunas pašā IZM iekšienē

Streika prasību izpildē veidojas pretrunas pašā ministrijas iekšienē, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja pedagogu arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.

“Veidojas zināmas pretrunas pašā ministrijas ietvarā – vienu nedēļu ministre paziņo, ka viss ir izpildīts, un nesaprot, kas nav izpildīts, bet paralēli ministrijas ierēdņi sūta mums piedāvājumu par slodzes balansēšanu. […] IZM ir atsūtījusi ne tikai mums, bet arī citiem partneriem piedāvājumu, kā balansēt slodzes, bet piedāvājums skar aptuveni 50 000 pedagogu un visiem šis piedāvājums ir par sliktu,” uzskata Vanaga.

Viņa uzsvēra: “Vislielākie zaudētāji ministrijas piedāvājumā ir vispārējās izglītības skolotāji, profesionālās un speciālās izglītības skolotāji, kuriem ministrija paredz – strādāsi vairāk un tava darba stundas vērtība kritīsies.”

Viņa skaidroja, ka pedagogu slodzes sāka balansēt no 2023. gada 1. septembra, un tas bija jāturpina darīt arī 2024. un 2025. gadā. “Par to nobalsoja Ministru kabinets pērn aprīlī, un tika uzdots vienoties, kas būs nākamajos gados. Bet tas nav izdarīts, juridisku pierādījumu tam nav, tādēļ kārtējo reizi rodas šis nacionāla mēroga strīds, kas skar 50 tūkstošus pedagogu,” norādīja Vanaga.

Kā zināms, 21. maijā pie valdības ēkas notiks LIZDA rīkots izglītības darbinieku pikets, pieprasot turpināt solīto pedagogu darba slodzes balansēšanas visām pedagogu grupām, kā arī kategoriski nepiekrītos Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvājumam pāriet uz 40 stundu nedēļu kā pilnu slodzi.

Foto: Valsts kanceleja