LIZDA ar Kariņu spriedīs par izglītības ministres Čakšas demisijas pieprasījumu

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) šodien plkst.15.30 tiksies ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV), lai pārrunātu pedagogu arodbiedrības izteikto izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas (JV) demisijas pieprasījumu.

Kā zināms, azvadītās nedēļas pēdējā darba dienā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība vērsās pie izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas, uzskaitot virkni neprofesionālu neizdarību, nepieļaujamu lēmumu, neturētu solījumu nozares pārstāvjiem un pieprasot ministrei atkāpties no amata. LIZDA secināja, ka izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai trūkst ieinteresētības un kompetences risināt izglītības un zinātnes nozares aktuālās problēmas, lai nodrošinātu kvalitatīvas izglītības un zinātnes pastāvēšanu Latvijā, tādēļ LIZDA pieprasīja ministrei uzņemties atbildību un līdz 2023. gada 3.jūlija darba dienas beigām atkāpties no amata. Čakša pārmetumus noraidīja.

Pedagogu arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga atzina, ka ka ministres lēmums neatkāpties “bija paredzams” un esot “attieksmes jautājums”.

Ņemot vērā, ka Čakša noraidīja LIZDA prasību demisionēt, arodbiedrība vērsās pie Kariņa, pieprasot “steidzamus risinājumus pedagogu streika vienošanās izpildei”.

Foto: Valsts kanceleja