Lietuvā pieaugusi interese par Latvijas tūrisma piedāvājumu

Lietuvas iedzīvotājiem augusi interese par tūrismu Latvijā, vēsta Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA).

Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) nacionālo stendu starptautiskajā tūrisma izstādē “Adventur” organizē jau tradicionāli. Kaut gan salīdzinājumā ar mūsu pašu mājās notiekošo izstādi “Balttour”, kas tiks atklāta nākamnedēļ, izstāde Viļņā ir mazāka, tā piedāvā labu iespēju tieši uzrunāt mūsu dienvidu kaimiņus.

Pavasarīgi zaļos toņos veidotais stends ar mūsu tūrisma saukli “Latvia. Best Enjoyed Slowly” (Izbaudi Latviju nesteidzoties!) patīkami izcēlās uz aptuveni 200 dalībnieku fona, kas bija ieradušies no 19 valstīm, un piesaistīja apmeklētāju uzmanību.

TAVA tūrisma tirgus speciāliste Inguna Žīgure stāsta: “Gan pašā izstādē bija vairāk apmeklētāju nekā pērn, gan varēja just lielāku interesi par mūsu piedāvājumu. Stendā strādājošajiem atelpas brīžu nebija, jautājumi par mūsu jaunumiem šim pavasarim un vasarai bira cits pēc cita.”

Arī Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja mārketinga speciāliste Linda Finka ir vienisprātis, ka lietuviešu interese par Latvijas un it īpaši Kurzemes piedāvājumu šogad bija augusi.

“Lielāka interese bija kā no profesionāļiem, tā no individuālajiem ceļotājiem,” atzīst Linda Finka. “Lietuvas tūristiem Latvija nav sveša, tomēr Viļņas apkārtnē dzīvojošie stāstīja, ka, izvēlējušies doties uz Rīgu, viņi mēdz iepazīties arī ar citām pilsētām un tūrisma objektiem, kuri atrodas pa ceļam. Šogad, liekas, viņi īpaši novērtē Kurzemes pusi.”

Kurzemniekiem izstādes stendā bija līdzi arī “burkāniņš”. Uz izstādi “Adventur” bija devies “Šokolādes muzejs” no Pūres, kas stenda apmeklētājus cienāja ar šokolādi. Muzeja vadītāja Liene Šneidere stāsta: “Biju pat pārsteigta, cik mūsu kaimiņi ir labi informēti par Kurzemes pusi. Uz stendu nāca ne tikai individuālie braucēji, bet arī skolotāji, kas plāno ekskursijas, un tūrisma operatori. Mūsu muzejs bija viņiem jaunums, un daudzi stenda apmeklētāji solīja to iekļaut savos braucienos pa Kurzemi. Muzejs tūrisma izstādē piedalījās pirmo reizi, bet iespaids radās ļoti labs, un, šķiet, būtu lietderīgi braukt arī uz citām izstādēm.”

Kaimiņi Latvijas stendā interesējās par atpūtas iespējām ģimenēm ar bērniem, mūsu skaistajām pludmalēm un nakšņošanu viesnīcās un kempingos, jaunākajiem tūrisma apskates objektiem un aktīvās atpūtas piedāvājumu. Lielāku uzmanību nekā citus gadus izpelnījās velotūrisms un velotūrisma maršruti, bija plašāka interese arī par izglītojošām ekskursijām skolēniem.

Izstāde “Adventur”, kuru apmeklēja arī Latvijas vēstnieks Lietuvā Mārtiņš Virsis, notika no 23. līdz 25. janvārim. Nacionālajā stendā strādāja pārstāvji no Rīgas tūrisma attīstības biroja, Jūrmalas pilsētas domes, Siguldas novada domes, “Latvijas kempingu asociācijas”, Kurzemes, Zemgales un Latgales tūrisma asociācijām, Ķekavas novada pašvaldības Tūrisma koordinācijas centra, Rojas tūrisma biedrības, Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas, SIA “Dzintaru koncertzāle” un SIA “LAIMTŪRE”.

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2014. gada deviņos mēnešos viesnīcās un citās tūristu mītnēs apkalpoto tūristu skaits no augsti prioritārās tūrisma tirgus valsts Lietuvas pārsniedza 95 tūkstošus, pieaugot par 10,3 % salīdzinājumā ar 2013. gada pirmajiem deviņiem mēnešiem.