Bērziņš: Rīgas sabiedriskā transporta cenu paaugstināšana nav normāla

Rīgas sabiedriskā transporta biļešu cenu paaugstināšana nav normāla, tā šorīt, komentējot Rīgas domes (RD) lēmumu no 1. februāra ieviest teju divreiz dārgāku biļešu cenu sabiedriskajā transportā, sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

“Biļešu cenu paaugstināšanai vajadzētu notiks pakāpeniski nevis vienā rītā mainīties no 0,60 eiro uz 1, 15. Tas ir nenormāli,” sacīja Bērziņš, norādot, ka šādā gadījumā atbildīgais uzņēmums nestrādā samērīgi.

Prezidents norādīja, ka tas ir pašsaprotami, ka jaunu tramvaju un trolejbusu iegāde ietekmē transporta cenu, taču pašreizējā situācija liecina, ka uzņēmums neprot transporta izmaksas sadalīt proporcionāli, jau iepriekš cenā iestrādājot shēmu, lai norēķināšanās par tiem notiktu pakāpeniski.

Bērziņš norādīja, ka RD negaidītais lēmums paaugstināt transporta biļešu cenas ir nežēlība pret sabiedrības iedzīvotājiem, kuriem jau tā nākas maksāt par visu, piebilstot, ka Latvijas situācijā nesaredz arī starpību starp Rīgā deklarēto un nedeklarēto iedzīvotāju.

Savukārt komentējot “Rīgas satiksmei” veltītos pārmetumus, Bērziņš norādīja, ka tie ir bezjēdzīgi situācijā, kurā neseko darbības.

“Ja šajā sakarā neseko nekādas izmeklēšanas, tad acīmredzot šis vērtējums arī nav uzticams. Un diemžēl par to nāksies maksāt sabiedrībai,” norādīja Bērziņš.

Jau vēstīts, ka no 1. februāra stāsies spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā, turpmāk viens brauciens maksās 1,15 eiro, savukārt biļete pie vadītāja 2 eiro.