Liepājas metalurgs plāno saražot vairāk nekā miljonu tonnu produkcijas gadā

Liepājas lielākais ražošanas uzņēmums AS «Liepājas metalurgs» (LM) darbu varētu atsākt tuvākā pusotra mēneša laikā un gaidāms, kad par spīti iespējamiem zaudējumiem, tas pirmajā darbība gadā gūs pelņu, norāda Ukrainas kompānija «KVV Group»(KVV) īpašnieks Valērijs Krištals.

Pēc Krištāla domām, LM sākotnēji spēs saražot 30 000 tonnu armatūras mēnesī, bet pakāpeniski palielinoties ražošanas apjomiem, produkcijas apmērs ar laiku varētu sasniegt 120 000 tonnu jeb vairāk nekā miljonu tonnu produkcijas gadā.

Krištāls norāda uz to, ka ir gatavs tam, ka pirmajos trīs darbības mēnešos uzņēmums nespēs sniegt vēlamo peļņu, taču gadā kopumā pelņa noteikti būšot. Tāpat jaunajam LM īpašniekam esot biznesa plāns, kas paredz visu akcionāru iesaistīšanu uzņēmuma peļņā.

Jau ziņojām, ka ka tiesības slēgt darījumu par uzņēmuma pamatražotnes iegādi ieguvis Ukrainas uzņēmums «KVV Group».

Kopš augusta beigām sarunas par LM pārdošanu tika turpinātas ar diviem potenciālajiem investoriem, tai skaitā Ukrainas uzņēmumu “KVV group” un Luksemburgā reģistrēto uzņēmumu “United group”.

Kā norāda LM maksātnespējas administrators Haralds Velmers, abu pretendentu summas bijušas līdzvērtīgas, taču beigu beigās izvēlēts Ukrainas uzņēmums, kas par LM ir piedāvājis maksāt 107 miljonus eiro.