Lielbritānija paaugstina terorisma draudu līmeni

Saistībā ar notikušo teroraktu, Lielbritānijā no smaga līdz kritiskam paaugstināts terora draudu līmenis. Par to paziņojusi premjerministre Terēza Meja, norādot, ka uzsāka arī karavīru dislocēšanu, lai palīdzētu bruņotiem policistiem cīnīties pret terorisma draudiem,

Meja informēja, ka ir liela iespējamība, ka ar uzbrukumu saistītas vairākas personas, un šos draudus nevar ignorēt.

Pēc situācijas izpētes Apvienotais pretterorisma un analīzes centrs noteica, ka valstī nepieciešams paaugstināt draudu līmeni. Savukārt policija vērsās pie aizsardzības valsts sekretāra ar lūgumu izvietot valstī bruņotu militārpersonu patruļas.

Kritisks terorisma draudu līmenis nozīmē, ka jauns terora akts ir gaidāms, un šādu iespējamību uzrunā pieminēja arī Meja. “Ir iespējamība, kuru mēs nevaram ignorēt, ka pastāv plašāka indivīdu grupa, kas saistīta ar šo uzbrukumu,” Meja sacīja pēc Mančestrā pirmdienas vakarā notikušā terorakta, kurā spridzinātājs pašnāvnieks nogalināja 22 cilvēkus, tai skaitā vairākus bērnus.

Tāpat policija Londonā, Mančestrā un citās Lielbritānijas pilsētās izvērtē drošību dažādu pasākumu norises vietās un iespējamos riskus nedēļas nogalē gaidāmajos sporta pasākumos, tostarp futbola un regbija sezonu noslēdzošajās spēlēs Vemblijas un Tvikenemas stadionos.

Pasākumos tiks arī dislocētas papildus bruņotu policistu vienības. Kārtības sargu izvietošana un pārvietošanās maršruti tiks regulāri mainīti, lai teroristi nevarētu to prognozēt.

Jau vēstīts, ka pirmdien sprādzienā amerikāņu dziedātājas Arianas Grandes koncertā Mančestrā nogalināti vismaz 22 cilvēki, bet desmiti vairāki guvuši ievainojumus.

Foto:Number10/https://www.flickr.com/photos/number10gov//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/