Lielbritānija lūgs Eiropas Savienību pagarināt “Brexit” termiņu

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja plāno lūgt Eiropas Savienību (ES) vēl par īsu termiņu atlikt gaidāmo “Brexit”.

Lielbritānijai ES bija jāpamet pagājušajā piektdienā, taču tagad par jauno termiņu noteikts 12. aprīlis, kad Lielbritānijai jāatstāj bloks bez vienošanās, ja ES nepiekritīs Mejas lūgumam pēc pagarinājuma.

Kā zināms, britu parlaments joprojām nav radis kompromisu par to, kādam vajadzētu būt “Brexit”. Lielbritānijas parlaments atkārtoti noraidījis iespējamos “Brexit” īstenošanas variantus, kas bija izstrādāti kā alternatīva premjerministres Terēzas Mejas panāktajam vienošanās projektam ar Eiropas Savienību.

Tikmēr “Brexit” ministrs Stīvs Barklajs izteicies, ka valdība šonedēļ varētu sarīkot ceturto balsojumu par panākto vienošanos, kuru parlaments 29. martā noraidīja jau trešo reizi.

Lielbritānijas premjere paziņojusi, ka centīsies izvairīties no bezvienošanās “Brexit”, tiekoties ar opozīcijas līderi Džeremiju Korbinu un lūdzot ES vēl pagarināt izstāšanās termiņu. “Es piedāvāju apsēsties ar opozīcijas līderi un mēģināt vienoties par plānu, kas nodrošinās, ka mēs pametam ES un ka mēs to izdarām ar vienošanos,” paziņojusi Meja.

Kā zināms, ja izstāšanās līgumu neatbalstīs, tad ES līderi gatavi pagarināt sarunas vien līdz 12. aprīlim un tad sagaida no Londonas skaidrību par turpmāko plānu.

Foto:Number10/https://www.flickr.com/photos/number10gov//https://creativecommon